Žoldák, co nezavře tlamu

by Tereza „Kadet“ Kadečková

Deadpool: Drákulova výzva (Crew, 2016)

Je nesmrtelný, má úžasné regenerační schopnosti, ženské před jeho zjevem zdrhají a má vlastní znělku. Hází hlášky, kudy chodí a svoji práci vždycky odvede na jedničku. A teď si ho najal samotný Drákula. Deadpool musí jet až do Řecka, odkud Drákulovi přiveze jeho nevěstu. Sňatek mezi Pánem temnot a Královnou nemrtvých má přinést mír mezi staletí znepřátelenými frakcemi. To by ale nebyla sranda, kdyby šlo vše tak, jak má.

Obálka-final.indd

Drákulova výzva je, jak už bylo zmíněno, první kniha s Deadpoolem, která u nás vyšla. Crew rozhodně s výběrem titulu nešlápla vedle – Drákulova výzva je vhodná jak pro úplné začátečníky, tak i pro ty, kteří Deadpoola už znají. Každá postava je představena, do děje je čtenář vtažený rovnou bez toho, aby ho rychlý spád příběhu zmátl, a ač se o Deadpoolově minulosti nedozvídáme nic jasnějšího, i ta je naťuklá. Pak je jasné, že přes veškeré fórky, vraždy a zapichování deštníkem na tom Deadpool není psychicky nejlépe.

040-064.indd

Akce v Drákulově výzvě se nezastaví. Neustále se něco děje, Deadpoola se snaží chytit Minotaur na skútru nebo ho pronásleduje lovec upírů Blade, nemluvě o tom, že Drákula nehraje zrovna čistě. Nejlepší na tom je, že akce neomrzí a ani nepůsobí repetitivně. Naopak, proti Deadpoolovi se postaví velká škála různých nepřátel a každý přinese něco nového.

005-038.indd

K Deadpoolovi samozřejmě patří fóry. Většina se dá zachytit, protože mezi nejoblíbenější hlášky patří ty popkulturní, ale najdou se i takové fóry, nad kterými se člověk musí zamyslet, aby je pochopil. Takové vtipy jsou příjemné, protože i když se Deadpool čte proto, aby se čtenář pobavil a vypnul, neznamená to, že z něj budou autoři automaticky dělat blbce.

005-038.indd

Trošku slabší článek celé knihy je potom záporák. Drákula sám o sobě není tak úplně špatný chlapík, jenom má krátký doutnák. To ho vede k ukvapeným rozhodnutím a takové trošku Deus ex Machině pro to, vyvolat konflikt. Je to ale drobnost, která se dá odpustit, když navíc přinesla vtipné cameo Doctora Strange.

Komiks Drákulova výzva byl krok správným směrem k tomu, aby byl Deadpool představen na českém trhu. Je akční, vtipný a zatraceně zábavný.

Knihu můžete koupit zde.

Příspěvek byl publikován v rubrice Recenze a jeho autorem je MdS. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Žoldák, co nezavře tlamu

  1. Pingback: Deadpool na Hrad! | MdS Comics

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *