Znovuzrozená Harley

by Tereza „Kadet“ Kadečková

Znovuzrození hrdinů DC: Harley Quinn #01: Umřít s úsměvem (BB/Art 2018)
Scénář: Amanda Conner, James Palmiotti (Jimmy)
Kresba:Bret Blevins, Chad Hardin, Joseph Michael Linsner, Jill Thompson, John Timms

Rebirth, znovuzrození, postihlo všechny superhrdiny i superpadouchy. Ale u Harley to vypadá, jako by se jí vůbec nedotklo. Pořád vlastní dům na Coney Islandu, má svůj gang Harleyiek, má hromadu kamarádů, kteří jí podají pomocnou ruku s každou vylomeninou, a prostě se holka v těch šílenostech nezastaví.

Tentokrát třeba bude mít co dělat se zombie outbreakem, který postihl půlku města, rozhodne se zničit indickou telefonní společnost, co okrádá lidi, anebo založí punkrockovou kapelu. Čtení to není o moc jiné než v New52, protože scénář má pořád na starost Amanda Connerová a Jimmy Palmiotti, ale příběhy jsou lépe ucelené a víc soustředěné. Jako by Harleyina šílenost trochu přibrzdila a dala prostor zdravému rozumu. Ne moc, ale trošičku.

Rebirth Harley se tak čte mnohem lépe a fóry padají na úrodnější půdu. Nejde tolik do extrémů, takže i ty slabší fóry jsou vtipné, protože je nezastiňuje situace, nad kterou člověk jen zvedne obočí a řekne si: „Jako vážně?“ To ale bohužel neznamená, že jsou všechny vtipy dobré, třeba fekálnímu humoru s mazlíčky se nevyhneme.

Kromě Harley a Poison Ivy bych vyšvihla postavu Red Toola. Patří k Harleyiným přátelům a fanouškům, jeho bubliny vždycky připomínají nějaký nástroj, a ačkoliv s ním Harley mává, jak chce, je dobrý přídavek do party, protože přispívá a není jen někde na pozadí jako většina z Coney Islandu.

Na kresbě se opět vystřídala stará známá parta, John Timms, Chad Hardin a Joseph Michael Lisner, takže Harley vypadá dobře jak po krvavé řežbě, tak s vyholenou hlavou. Úplně zmizelo Harleyino denní snění, takže se netěšte na krátké příběhy od různých kreslířů. Za mě je to plus, protože se příběh lépe soustředí sám na sebe a neodbíhá.

Co víc dodat. Harley Quinn se znovu narodila, ale vyvádí pořád stejné vylomeniny. S trochu větší grácií, víc u toho pobaví a příběhy jsou konkrétnější. Rozhodně lepší, než poslední New52, která u nás vyšla.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *