Zlost věčného válečníka

by Erik Kriššák

Wrath Of The Eternal Warrior Deluxe Edition (Valiant, 2018)
Robert Venditti, Raúl Allén, Patricia Martín, Robert Gill, Juan José Ryp, Renato Guedes

Vo svete Valiantu sa pohybuje niekoľko zaujímavých postáv, ktoré si vyslúžili aj samostatné rady. Jednou z nich je Večný bojovník (Eternal Warrior), chlapík, čo sa túla svatom od počiatku dejín a vždy, keď zomrie, nepotrebuje ani tri dni, aby opäť povstal. Ako je to možné a čo z toho plynie, je predmetom štrnásťdielnej minisérie Wrath Of The Eternal Warrior (plus jeden špeciál), ktorá vychádzala od roku 2015 a zozbieraná je v troch „pejprbekoch“ a aktuálne aj jednej „deluxe“ knihe.

Večný bojovník Gilad mal po miléniá za úlohu chrániť geomantikov, ktorí pomáhali svetu udržovať rovnováhu. Preto vždy, keď zomrel, okamžite precitol. Momentálne je však z tejto služby oslobodený a po smrti môže konečne žiť so svojou mŕtvou rodinou v Raji, ktorý je, neviem, prečo, zasadený uprostred pekla. Okolo sa potulujú hordy démonov a čakajú na to, aby mohli Gilada konečne premôcť. Pretože, aj mimo službu, Gilad sa stále vracia do života. Nepomôžu prosby ženy, detí… Prečo to robí? Dozviete sa.

Zvyšné dve tretiny knihy sa zaoberajú omnoho zaujímavejšou dejovou linkou. Neznámy protivník zajme Gilada a umiestni ho do labyrintu plného pascí. Gilad sa snaží nájsť východ a neustále umiera. Tajomný nepriateľ chce totiž odhaliť tajomstvo jeho večného života. Napokon sa Gilad vráti do pekla a vybaví si to aj s tými démonmi, čo sa ho usilujú poraziť.

Kresba nie vždy zaujme, je skôr škaredá, pravda, až na pasáže kreslené Juanom J. Rypom a Renatom Guedesom. Určite ich v okolitých ukážkach rozoznáte.

Nedá mi, musím opäť chváliť Valiant a jeho svet, ktorý je chytľavý a príbehy sú napísané zrozumiteľne, s umom, skrátka, v superhrdinskom mainstreame dnes lepšie nenájdete. A toto ani nie je o superhrdinoch, skôr je to fantasy. Surové, srdcervúce, ale nie patetické. Skrátka, až narazíte na Wrath Of The Eternal Warrior, berte!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *