Život v lágru

by Tereza „Kadet“ Kadečková

Sága 6 (BB/art, 2017)
Brian K. Vaughan, Fiona Staplesová

Cesty našich hrdinů se rozešly všemi možnými směry. Marco s Alanou se objevují na různých planetách a jako Bonnie a Clyde se vloupou kamkoliv, jen aby našli informace o jejich dcerce. Hazel je zatím zavřená v detenčním centru a nachází si spoustu přátel, kteří jsou rozhodnutí jí pomoc. A reportéři Upsher a Doff se ještě pořád snaží získat o naší rodince sólokapra.

V posledních knihách Ságy jsme sledovali, jak se vztahy mezi hrdiny postupně rozpadají a všichni se vydávají svoji cestou ať už dobrovolně nebo z donucení. Sága 6 nám hrdiny zase pomalu ale jistě otáčí stejným směrem a po letech se setkávají – někteří náhodou, někteří záměrně. Marco s Alanou tak zase spojí síly s Robotem IV a vydávají se zachránit Hazel.

Sága 6 se zase udělala zajímavou. Hazel je konečně dost stará na to, aby dokázala s příběhem udělat něco sama a ne ho jen vyprávět. Shromažďuje kolem sebe rozličné postavy, zatímco její babička plánuje revoluci. Sága 6 se očividně chystá na něco většího – ne, že by byla nudná, akce je tu dost, pořád se něco děje, humor je na místě jako vždycky, ale jde o jednu velkou záchranou misi, na jejímž konci nám zůstává otázka: „A co teď?“ Komiks sice končí cliffhangerem, ale tentokrát není jasné, kam bude pokračovat.

K Sáze nejde říct o moc víc, než už člověk z jejího čtení zná. Pořád je zaměřená na postavy, a protože teď už je známe, tak s nimi můžeme soucítit nebo skřípat zuby, co jim to autoři zase provedli. Vůle a jeho postupná degradace je toho důkazem. Na druhou stranu je dobré sledovat, jak Vaughan látá vztahy, které se v předchozích dílech rozpadly a věřte, že s jehlou a nití to umí výborně, takže nikde nezůstane nic viset.

Moje obavy, že Sága bude pokračovat nudným tempem, se nenaplnila. Šestý díl znovu šlápl na plyn a jede dobrým směrem.

Příspěvek byl publikován v rubrice Recenze se štítky , a jeho autorem je Kadet. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *