Zabouchnutá šáša

by Tereza „Kadet“ Kadečková

Harley Quinn 3: Láska na první ránu (BB/Art 2018)
Scénář: Amanda Conner, James Palmiotti (Jimmy)
Kresba: Mauricet, Ben Caldwell, Aaron Campbell, Darwyn Cooke, Chad Hardin, Kelley Jones, Brandt Peters, Joe Quinones, Stjepan Sejic, Thony Silas, John Timms, William Tucci (Billy)

Harley Quinn se vrací a s ní hromada potrhlostí a šíleností. Musí třeba zachránit svou kámošku Poison Ivy, zbavit se hromady štěňat a koťat, ale hlavně zachránit svůj milostný život. A že má co dělat – jako domácí, psychiatrička, sportovkyně a šílená hrdinka si na lásku nemůže najít čas! Tak jí nezbývá, než zkusit i to nejnutnější. Co třeba aukci o miliardáře Bruce Wayna nebo vlastní gang?

Harley Quinn je jako jízda na horské dráze. Jednou jste nahoře, kde příběh dává smysl, je vtipný a dobře se čte, a za chvíli jste dole, kde se to hemží náhodnými vtipy, pitomými situacemi a vy jen doufáte, že brzo zase vyjedete o patro výš.

Případ první jsou všechny příběhy, kde se Harley otevře a vidíme její dobrou duši. Když pomáhá lidem, snaží se pochopit jejich problémy a zachraňuje je. Dokonce i když jí osud hází klacky pod nohy, potom můžeme smutnit s ní, protože se snaží se všech sil, ale akorát za to platí. V takových chvílích se jí dají odpustit i opravdu pitomé nápady.

Případ druhý jsou pak hlavně její představy nebo halucinace. Snová jízda je totiž přesně to – snová. Může se tam stát cokoliv, kdykoliv, jakkoliv a autoři toho plně využívají. Až do takové míry, že Harleyiny výstřelky přestávají být zajímavé, protože už jsou vystupňované natolik, že ničím nepřekvapí.

Jako obvykle se tu vystřídalo několik kreslířů. Dva hlavní jsou Chad Hardin a John Timms, kteří drží vysokou laťku a na jejich Harley se dobře dívá. Objeví se tu ale třeba i Stepan Šejić, Ben Caldwell, nebo Kelley Jones. I když navzájem nemají nic společného, jejich kresby jsou hravé a originální. Šejić si hraje s výrazy ve tvářích, Caldwell má až cartoonový styl a Jones naopak vsází na temné prostředí, které ve spojitosti s barevnou Harley krásně kontrastuje. Pak je tu ale třeba kresba Brandta Peterse a ta, ač vypadá velice zajímavě, působí v komiksové podobě hrozně nepřehledně.

S Harley je to jako vždy. Někomu sedne, někomu ne. Láska na první ránu má hodně dobrých chvilek, jak už bylo zmíněno a to hlavně tehdy, když se Harley přestane chovat jako šašek a vyleze z ní jen trochu narušená normální ženská. Škoda jen, že je tak často pohřbívá ten chaos.

Příspěvek byl publikován v rubrice Recenze se štítky , a jeho autorem je Kadet. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *