Harley na scénu!

by Vojtěch „Thunair“ Rabyniuk

Harley Quinn (2013)

Harley Quinn je přezdívka doktorky Harleen Frances Quinzel. Tato roztomile šílená a do Jokera psychopaticky zamilovaná osůbka se zapsala do srdcí mnoha fanoušků comicsu, her a animovaných seriálů o Batmanovi. Nyní po dlouhé době vychází nulté číslo její nové měsíční řady.

hq

Tento comics začíná v garáži, kde si Harley lenoší mezi hračkami a podobným haraburdím a sní o tom, že by bylo fajn, kdyby o ní někdo napsal comics. Povídá si s plyšovým medvídkem, když tu se do toho vloží autorské duo Jimmy Palmiotti a Amanda Conner a začnou pomocí bubliny s Harley komunikovat.  Že to je vlastně dobrej nápad a že by se mělo vybrat, kdo jí vlastně bude kreslit. A tak nás na následujících stránkách čeká zběsilá přehlídka různých malířů a hromady vtipů. Například vykradená scéna z „Batman: Hush“, kdy sestřelí Harley Batmanovi na hlavu pytle s pískem, je přepsána tak, aby pytle byly mnohem těžší, tedy naplněné platem kreslíře Jima Leeho. Jedna stránka střídá druhou, jeden kreslířský styl na stránku ve zběsilém a šíleném tempu, tak jak to má Harley ráda.

Možná se ptáte, proč by někdo vydával číslo, kde se vlastně vůbec nic neděje. Odpověď je dost jednoduchá. Vzhledem k oblíbenosti postavy je na tuto sérii zaměřen pohled široké fanouškovské základny a Palmiotti s Connorovou zkrátka chtěli ukázat, jak se k Harley hodlají postavit. Výsledek vypadá více než dobře, protože comics přesně odráží podstatu postavy Harley Quinn. Je šílený, hravý, ale především pekelně zábavný.

Rozhodně můžu doporučit všem fanouškům Harley Quinn, první číslo této řady vychází již 18. prosince.

Příspěvek byl publikován v rubrice Recenze a jeho autorem je MdS. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *