Vkusně erotický sen

by Erik Kriššák

Snění (Crew, 2018)
Denis-Pierre Filippi, Terry Dodson

Erotika tiahne a pred nedávnom si to konečne uvedomili aj české komiksové vydavateľstvá (Crew, Argo…). Crew nám tento mesiac prináša oku lahodiacu knihu Snění a je to veru snová záležitosť!

Na svedomí ju má dvojica Denis-Pierre Filippi a Terry Dodson. Ten prvý je Francúz, druhý Američan. Prvý je scenárista, druhý výtvarník. Komiks je to provinčne európsky, vyšiel v dvoch častiach vďaka vydavateľstvu Les Humanoïdes Associés. Prvá, Coraline, bola uvedená v roku 2006, druhá, Célia, vyšla v roku 2012. O rok neskôr bol komiks vydaný súborne a práve túto verziu jednej knihy dostávame do rúk v češtine. O čom je?

Na záhadné, jemne technologicky futuristické panstvo (píše sa 19. storočie) pána Verméra prichádza mladá a krásna Coralina Doucetová. Jedná na základe inzerátu z novín – Hľadá sa domáca učiteľka. Čoskoro zistí, že hlavnou náplňou jej práce je nerušiť mladistvého pána domu, geniálneho vynálezcu. Ten si neustále čosi kutí a s učiteľkou sa ledva vidí na večeri. Nečudo, že si Coralina kráti čas tým, že sa esteticky rozvaľuje tu v člne, tam pri jazere a nielen obstarožný sluha na nej môže oči nechať. Aby toho nebolo málo, každú noc sa dostáva do zvláštnych dobrodružných výprav, kde sa postupne ošatí, odšatí, stane zajatkyňou, zjaví sa záchranca a ten myslí len na jedno. Pokiaľ si pozeráte priložené obrázky, je vám jasné, že je to to, na čo myslíte aj vy.

Príbeh je, čo si budeme navrávať, vcelku prostý a záhade prídete na koreň najneskôr v jeho polovici. Funguje však bez problémov a nemám mu čo vytknúť. Hlavnou devízou knihy je však kresba. Terry Dodson sa pohybuje v Marvel a DC mainstreame už nejaký ten piatok. Osobne ho mám zafixovaného ako jedného z najhorších kresličov Uncanny X-Men, spolu so svojou ženou prznil tento titul s chuťou Markýza de Sade. Jeho teplý Cyclops otŕčajúci zadok popri pohrebe Nightcrawlera ma ešte aj dnes budú zo spania… Ehm. No nič. Coralina mu ide nepopierateľne lepšie. Slečna s bujným poprsím, blondýna, ktorej sa neustále strácajú nohavičky  a ktorá neodolá jedinej príležitosti zaujať zvodnú polohu, sa do role snovej obete hodí ako nik! V spolupráci s Rebeccou Rendonovou obdaril Dodson komiks svetlými a sviežimi farbami. Zabudnite na nočné mory, toto je rozsvietený raj! Erotika je vkusná, nikdy nedôjde ani len na náznak sexu, komiks sa drží v mládeži prístupnej polohe a stavia na estetike a vkusnosti. Prekvapivo to funguje, možno lepšie, než Manarov explicitný Klik.

Komiks má presne 100 strán. Doplnený je o skicár. Viazaná väzba, kvalitný papier, rozmery 220x310mm, skrátka je to kniha vhodná aj pre chlipných starcov s poruchou erekc… teda zraku. Snění predstavuje vítané spestrenie voľných chvíľ v máji, ktorý je, ako vieme, lásky čas. Pokiaľ chcete potešiť tínedžera, estetického zvrhlíka a/alebo osadenstvo pánskeho starobinca, táto kniha je na to ako stvorená. Potešte (sa)!

Příspěvek byl publikován v rubrice Recenze se štítky , , a jeho autorem je Erik. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *