Věž plná zrádců

Tereza „Kadet“ Kadečková

Temná věž: Zrada (Crew, 2017)
Robin Furth, Peter David, Jae Lee, Richard Isanove

Roland a jeho ka-tet se vrací do Gileadu. Tady jsou považování za hrdiny a oslavováni. Cuthbert s Alainem jsou oproti všem zvyklostem za své zásluhy pasování na pistolníky, ačkoliv z toho jejich vrstevníci nemají radost. Zdá se, že se nic špatného nemůže stát, jenomže Roland od svého příchodu neopustil pokoj.

Třetí kniha Temné věže nás zavede do zdí Gileadu. Roland je stále pod kontrolou Maerlynova Grapefruitu, jeho otec Steven je na lovu „Dobrého muže“ a nepřátelé spřádají plány, jak zničit Gilead. Jména jednotlivých knih Temné věže jsou opravu příhodné, tak jako byla předchozí kniha nekonečně Dlouhá cesta domů, tak Zrada spřádá pavučiny a chytá do nich spoustu nic netušících postav.

Citát na zadní straně přebalu se chlubí tím, že Zrada bude dosud nejlépe napsanou knihou komiksové Temné věže. Je to pravda. Zrození pistolníka byla okopírovaná kniha, Dlouhá cesta domů se táhla jako žvýkačka, Zrada ale přichází, aby spravila chuť po minulém díle. Postavy, které už známe, provážou své osudy, a nové postavy si vybudují základ pro svůj vývoj.  O příběhu se nedá příliš mluvit, aby se zrádci neprozradili, ale při čtení si budete docela jistí, koho se bát a budete napjatě čekat, co provedou.

Předmluva Ralpha Macchia prozrazuje dost informací o nové postavě Aileen, která se snaží stát pistolnicí. Popravdě bez dobře napsané předmluvy by v příběhu Aileen působila trochu genericky – dívka, co se chce vyrovnat mužům, ale společnost jí hází klacky pod nohy. Díky předmluvě víme něco víc o ní i o světě Temné věže. Protože je celý komiks psaný jako jedna velká ilustrovaná kniha, je předmluva na místě.

Kresba Jae Lee a Richarda Isanova je pořád na stejné úrovni, na kterou jsme zvyklí z minulých dílů. Temné barvy, jen málo výrazů v obličejích a málo dynamiky, zato dobrá atmosféra, která vás zatáhne do světa.

Z toho, co u nás z Temné věže vyšlo, je Zrada zatím nejlepší díl. Po celou dobu čtení vás udrží v napětí, ať už z obavy o Rolanda, nebo proto, že nevíte, od koho čekat dýku do zad. Příběh není zbytečně protahovaný, dobře odsýpá a navnadí na další díly. Zrada pro mě spravila Temné věži reputaci.

Příspěvek byl publikován v rubrice Recenze se štítky a jeho autorem je Kadet. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *