Velká světová láska

by Tereza „Kadet“ Kadečková

Znovuzrození hrdinů DC: Harley Quinn #02: Joker miluje Harley (BB/Art 2018)
Scénář: Amanda Conner, James Palmiotti (Jimmy)

Kresba: Bret Blevins, Chad Hardin, Michael Wm. Kaluta, Joseph Michael Linsner, Inaki Miranda, Justin Moritat Norman, Brandon Peterson, Andrew Robinson, John Timms

Harley si užívá zaslouženou dovolenou. Nuda pláž, moře, sport a s ní Poison Ivy. Co víc si může přát? Možná, aby ji přestaly pronásledovat myšlenky na Jokera, nebo na to, že prázdniny skončí a ona zůstane zase sama se svými problémy. A to ještě netuší, že to bude jen horší, protože Joker se vrací!

Druhý díl Rebirth Harley Quinn se soustředí na Harleyinu psychiku, její snahu znovu najít lásku a vyrovnávání se s frustrací, že se jí to nedaří. Pomáhá bezdomovcům, chodí k psychologovi, zápasí na bruslích, objevuje starobylá monstra ve sklepech, ale nic z toho jí nepomáhá tak, jak by chtěla.

Hlavní motivem komiksu je tedy láska a očekávání, co se stane, když se Harley znovu setká s Jokerem. I když se už dávno utrhla ze řetězu a je ze zaláskování vyléčená, nikdy není jasné, kdy se jí to v hlavičce přepne a znovu padne do náruče maniaka. Ví to čtenáři, ví to i některé postavy, které se jí snaží za každou cenu pomoct, i přesto, že se to Harley nelíbí.

První díl Rebirth série jsem chválila v tom, že je soustředěnější a neodbíhá od jedné pitomosti k druhé. Joker miluje Harley se drží stejného principu. I když je na konci knihy zase Harleyino šílené dobrodružství o Vánocích, zbytek knihy sleduje jednu dějovou linku a postupně ji buduje až do hořkosladkého konce.

Soustředěný není jen příběh, ale i Harley. Bláznivá šáša to sice nebude mít v hlavě nikdy úplně v pořádku, ale už nedělá úplně zcestné pitomosti jako dřív. Svým osobitým způsobem pomáhá lidem, hází hlášky, ale v duchu je nešťastná, takže i vážnější. Čtenář se s ní lépe ztotožní a soucítí s ní.

Harley Quinn: Joker miluje Harley je dobrý přírůstek v sérii s Harley. Komiks se bere vážně a už si našel svou formu. Sice mu to nějakou dobu trvalo, ale výsledek je obstojný. Rebirth Harley Quinn se znovuzrodila jinak, než ostatní DC komiksy, ale s grácií.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *