Válka bere vše

by Tereza „Kadet“ Kadečková

Sága 7 (BB/art, 2018)
Brian K. Vaughan, Fiona Staplesová

Rodina je konečně kompletní a přibrala i spoustu dalších členů. Skoro to vypadá, že jsou v bezpečí a to i přesto, že musí přistát na kometě, která je jedním velkým bojištěm. Marco a Alana jsou ale stále pronásledovaní, a síly, které jim jdou po krku, se pořád nezastavily. Pronásleduje je další Nezávislý – Pochod.

Sága 7 začíná v docela příjemném duchu. Naši hrdinové spolu sice musí řešit spory a rozhodovat se rychle k nelibosti okolí, ale brzy dostanou zasloužený odpočinek. Alespoň na chvíli, protože Vaughan opět ukazuje, co umí nejlépe. Ukolébat čtenáře k pocitu bezpečí a pak mu podtrhnout židli pod zadkem.

Marco a Alana jsou se životem na kometě docela spokojení. Stejný názor s nimi ale nesdílí Princ Robot, který se chce z komety dostat co nejdřív, aby viděl svého syna. Jeho psychické problémy se navíc prohlubují, takže když se jeho snaha dostat z planety obrátí proti němu a zbytku rodiny, začne dělat hlouposti.

Vůle na tom není o moc lépe, svoji práci Nezávislého odbývá a tak je vyhozen. Je rozhodnutý udělat cokoliv, aby svou práci získal zpátky, a to i navštívit své staré známé. I jeho osud je díl od dílu smutnější, degraduje stále hlouběji do svých fantazií a ztrácí smysl o světě.

Co Sága 6 spojila, to Sága 7 rozplétá. Spousta lidí už nemá zájem Alanu s Marcem lovit a raději se věnují jiným činnostem. Postavy tak mají vlastní individuální dějové linky, které se sice někde v dálce spojují, ale postavy samotné neví, že si zasahují do života. Bohužel i přes svou nevědomost jsou to zásahy obrovské a hlavně na konci knihy srdcelomné. Z konce Ságy 7 mrazí a to i na druhé nebo třetí čtení, když víte, co přijde.

Kdo čte tuhle recenzi, tak určitě čte i Ságu. V tom případě můžu říct jen, jakto, že tenhle díl ještě nemáte? Běžte a trpte s těmi, co už ho přečetli. Je to utrpení dobré, ale smutné skrz naskrz.

Příspěvek byl publikován v rubrice Recenze se štítky , a jeho autorem je Kadet. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *