Telenovela pokračuje

by Tereza „Kadet“ Kadečková

Sága 3 (BB/art, 2016)
Brian K. Vaughan, Fiona Staplesová

Ve druhém díle jsme naše hrdiny nechali v dost prekérní situaci, kdy jejich skrýš objevil princ Robot IV. Sága 3 nám dává nahlédnout na to, jak dlouho naše skupinka uprchlíků v úkrytu byla a co všechno tam zažívala. A že to byla velká řádka dobrodružství jako hraní společenských her, čtení pohádek a koukání na seriály.

Naštěstí dějová linka hlavních hrdinů není jediná. Stále sledujeme Vůli a jeho cestu s Gwendolyn a malou otrokyní, kteří jsou právě teď zaseklí na cizí planetě a přemýšlí, co dál. Zdá se, že všichni mají trochu jiný plán a to nemůže dělat dobrotu.

CV-YLMT000-XX.qxd

Příběh Alany a Marka navíc upoutal pozornost bulváru, takže tu máme ještě navíc příběh dvou reportérů, kteří se snaží zjistit co nejvíc o případu zamilovaných uprchlíků. A to by to nebyla intergalaktická politika, kdyby jim neházela klacky pod nohy.

I když se to ze začátku nezdá, Sága 3 je docela nabitá dějem. Alana a Marko se v azylu snaží přijít na to, co dál se svým životem, Alana v mezičase posiluje své vztahy s tchyní, a i když se všechno zdá jen jako krásná idylka, víme už od minulého dílu, že to skončí katastrofou. Dějové linky se konečně spojí a všichni se potkají se všemi, aby si nakopali zadky.

Než se to ale podaří, má i Vůle s Gwendolyn vlastní problémy. Ztroskotali na neznámé planetě a opravit loď jim trvá příliš dlouhou dobu. Stejně jako v případě Alany a Marka i tady je dost času na to, aby se spolu postavy více seznámily a začaly se o sebe trochu starat navzájem. Chvíli vypadají jako základ pro ideální rodinku, i když zrovna tenhle krok se zdá uspěchaný.

01

První půlka Ságy 3 tedy hlavně buduje vztahy a děj, aby ho druhá půlka mohla rozjet na plné obrátky a zničit všechno, co na začátku stihla vytvořit. Kdo se dostal až ke třetímu dílu, tak už ví, že Ságu nečte kvůli hlubokému ději, ale kvůli postavám a jejich vztahům. Protože, co si budeme povídat, děj o tom, jak dva milenci nonstop před něčím utíkají, není nic úžasného.

A přesto je Sága pořád jeden z nejlepších komiksů, které u nás vychází. Může za to styl jejího vyprávění, živá kresba, humorné chvilky a překvapivé okamžiky, protože nikdy nevíte, co se stane dál a kdo třeba zaklepe bačkorama. Sága 3 má tohle všechno a nebojím se říct, že je zatím nejlepším dílem, protože konečně spojí všechny linky, které budovaly první dvě knihy, a my se nemohli dočkat, až je uvidíme.

02

Příspěvek byl publikován v rubrice Recenze se štítky , a jeho autorem je Kadet. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *