Spousta postav a pořádný chaos

by Tereza „Kadet“ Kadečková

Sebevražedný oddíl 2: Vzestup Baziliška (BB/art 2018)
Daniel Abnett, Adam Glass, Andy Lanning, Fernando Dagnino Guerra, a další

Sebevražedný oddíl se nezastaví. Amanda Wallerová je nenechá chvíli vydechnout a dělá si s nimi, co chce. Posílá je do čím dál nejasnějších misí, aby uspokojila svoje vlastní plány. Takhle to ale nemůže jít do nekonečna, protože v pozadí je stále silnější hrozba ze strany organizace s názvem Bazilišek.

Ve Vzestupu Baziliška sledujeme hlavní dějovou linku toho, jak Wallerová hromadí všechny síly, aby mohla Baziliška srovnat se zemí a porazit jeho vůdce Regula. Oddíl pro ni musí chytit Ressurection mana, a v průběhu být na pozoru, protože jak se zdá, jeden z nich je zrádce.

Sebevražedný oddíl 2: Vzestup Baziliška nám přináší to, co bychom od něj čekali. Tedy hromadu záporáků, kteří se vrhají do nebezpečí, hází po sobě hláškami a vzájemně se nerespektují a zrazují. A ač to zní zajímavě, dělají to nudně a nepřináší vůbec nic zajímavého. Příběh Sebevražedného oddílu nás přivede až do Májského chrámu a přesto nám je jejich osud ukradený.

Jestli je v komiksu nějaká zajímavá dějová linka, jde o Amandu Wallerovou. Wallerová je žena z oceli, ale když zrovna nejedná s bandou vrahů, vidíme i její druhou stránku, která má obavy, problémy v rodině a nevyřízené osobní účty s Regulem. Tahle dějová linka se objevuje v průběhu celého komiksu, ale její nejdůležitější část je na konci v sešitě Není cesty zpět, který se zaměřuje právě na Wallerovou a co jí vlastně Regulus provedl. Scénárista Adam Glass si vyhrál s vojáky a jejich vztahy mezi nimi, a to ať už jejich hrdostí nebo i společnými neshodami.

Celému komiksu taky trochu ubírá kresba Fernanda Dagnina. Ačkoliv to umí se stíny a dokáže vyobrazit opravdu děsivá monstra, snaží se v mnoha situacích dělat postavy moc sexy nebo namakané a ty potom působí hrozně staticky a nepřirozeně. Wallerová v jedné chvíli mlátí teroristu, ale její tělo říká: „Koukej, mám prsa a super zadek“.

Sebevražedný oddíl 2: Vzestup Baziliška prostě ničím nepřekvapí. Nedá se ani považovat za guilty pleasure jako třeba Tomb Raider nebo Harley Quinn. Taková hromada postav se prostě špatně kočíruje, a ačkoliv Adam Glass udělal všechno, co mohl, příběh není tak zajímavý, jak chtěl.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *