Smrtonosná past

by Tereza „Kadet“ Kadečková

Temná věž: Pád Gileadu (Crew, 2017)
Robin Furth, Peter David, Richard Isanove

Gileadem prochází zrádci. Už nikdo neví, komu důvěřovat. Mladý Roland zastřelil svou matku a teď čelí trestu smrti, který požadují občané města. Rolandův otec nechce o trestu ani slyšet, moc dobře ví, že jeho syn byl pod vlivem magie, ale ani on nemá čas se tímto problémem zabývat. Pavučiny lží se stahují a brzy bude Gilead čelit útoku Dobrého muže.

Už název knihy vypovídá o tom, na co se můžeme těšit při jejím čtení. Začneme ale pomalu, protože Pád Gileadu zahájí seznámením s čarodějem Martenem. Pohled do zákulisí jeho pletich dodává této postavě nový rozměr a příběhu pocit, že ač to tak mnohdy vypadá, ani temné straně nejde vše podle plánu. Robin Furthová udělala dobře, že tuhle vsuvku do příběhu přidala.

Dál následuje už typické budování děje. Smrtí a zvraty se to tu jen hemží a zoufalství to neprobouzí jen v postavách komiksu, ale i v čtenářích, protože vědí víc a dokážou odhadnout, kam příběh směřuje. Pistolníci a lidé důležití pro chod města padají jako mouchy a nedaleko se šikuje armáda Dobrého muže.

Nejlepší na Pádu Gileadu je bezpochyby jeho konec. Aniž bych prozradila příliš mnoho, můžete se těšit na vynikající bitvu plnou rozličných strategií a hlavně pastí. Jaké pocity ve vás zanechá je už na pováženou, ale jako završení jedné etapy Rolandova života, a koneckonců i jeho ka-tet, bitva funguje.

Když už zmiňujeme ka-tet, i to si projde pořádným otřesem. Alain, Curthbert i Aileen musí dospět velice rychle a podepisuje se to na nich. Všichni se s tím perou po svém, ale hlavně jsou to pořád pistolníci, takže i když na tom nejsou psychicky nejlépe, hodlají město bránit do posledního dechu.

Temná věž je dlouhý příběh, který se buduje velice pomalu. Pád Galeadu je jedna z knih v sérii, kde čekání pocítíte na vlastní kůži a o to víc si užijete konec.

Příspěvek byl publikován v rubrice Recenze se štítky , a jeho autorem je Kadet. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *