Smlouva s ďáblem

by Tereza „Kadet“ Kadečková

Deadpool 2: Lovec duší (Crew, 2016)
Brian Posehn, Gerry Duggan, Scott Koblish, Mike Hawthorne

Deadpool už zažil takovou spoustu věcí, že nikoho nepřekvapí, že kdysi podepsal smlouvu s ďáblem. Jenomže jakožto držkatý žoldák má pod kloboukem a podařilo se mu ze smlouvy vykroutit. Démon Vetis se ale vrací a má pro Wadea ultimátum – pomůže mu posbírat duše nebo Vetis zakroutí krkem jednomu z jeho nových přátel.

Wade se do práce pustí s chutí, hlasy v jeho hlavě s jeho činy ale silně nesouhlasí. A tentokrát nejde jen o Deadpoolův druhý hlas, od incidentu s americkými prezidenty má v hlavě duši agentky Prestonové a ta má velice odlišné morální hodnoty než Wade.

Deadpool: Lovec duší začíná někdy na konci bronzového věku komiksů. V krásně staré kresbě se seznámí s Ironmanem a démonem Vetisem, se kterým svým svérázným způsobem vytře podlahu. Zdá se, že Lovec duší začne jako humorná jízda a taky, že jo. Návrat do současnosti se nese ve stylu smiřování se s novým hlasem v hlavě, jenomže ačkoliv Lovec duší oplývá humorem, je taky mnohem vážnější, než byli Mrtví prezidenti.

V minulé knize se Deadpoolovi podařilo udělat si skupinu přátel, na které se může spolehnout. Teď je svým chováním ale odstrkuje a oni nesouhlasí s jeho postupy v případu démona. Deadpool je tak dost zoufalý a taky nešťastný, s čímž sice bojuje s humorem sobě vlastním, ale ukazuje to, že Deadpool tu není jen pro srandu čtenářům. Pořád umí být vážný, a ve chvíli, kdy dojde na Wadeovu minulost, i smutný.

I přes občasné depresivní chvilky si ale humoru užijeme dost. Oproti Mrtvým prezidentům jsou konečně všechny pochopitelné i pro českého čtenáře a bez pomoci Googlu. Kvalita vtipů se liší, jsou tu ty úsměvné a jsou tu i ty, které rozesmějí nahlas. Radost dělá hlavně sešit, kde Wade spolupracuje se Spider-Manem. Škoda jen, že nejde o Petera Parkera, jejich výměny jsou sice zábavné, ale věřím, že s tím správným hláškujícím Spíďou by si člověk spideypoolovské slovní přestřelky užil víc.

Kniha Deadpool: Lovec duší je lepší, než její předchůdkyně. Humor se tu častěji trefí do chuti českého čtenáře a užije si i super týmovku. Za lepší kvalitu komiksu ale nemůžou jen vtípky ale i fakt, že se dostáváme Wadeovi doslova hloub do hlavy a vidíme jeho konflikty s lidmi, kteří si ho oblíbili. Lovec duší tak dobře kombinuje potrefený humor a vážnost a dává dohromady takového Deadpoola, jakého chceme číst.

Příspěvek byl publikován v rubrice Recenze se štítky , a jeho autorem je Kadet. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *