Sága 4: Rodinná pouta

by Tereza „Kadet“ Kadečková

Sága 4 (BB/art, 2017)
Brian K. Vaughan, Fiona Staplesová

Vesmírná VKVčka pokračují. Tentokrát trochu obšírněji. Čtvrtá Sága totiž poskočila o několik měsíců vpřed. Naši hrdinové žijí docela dobrý život. Alana se stala herečkou a Marko je muž v domácnosti. Jenomže jsou pořád na útěku a stres kolem toho na ně docela silně padá. A to natolik, že se doteď fungující vztah začíná hroutit. Přidejte k tomu revolucionáře z říše a problémy na sebe nenechají dlouho čekat.

Nazvat Ságu 4 VKVčky je docela na místě. Protože v tomhle svazku se toho zase tolik neděje – alespoň, co se akce týče. Ano, máme tady revolucionáře z robotické říše, který zamíchá kartami prince Robota IV. a Gwendolyn se Sofií pátrající po zázračném léku, ale to je všechno. Zbytek příběhu se soustředí na Alanu a Marka a na to, jak jejich vztah prochází krizí. A to nemalou.

Není ale třeba se obávat. I když je nám servírována tak trochu telenovela, pořád je zábavná a odsýpá. Akce sice zpomalí, ale nezmizí úplně a krveprolití se taky nevyhneme. U některých komiksů je zpomalení tempa problematické (namátkou můžu vybrat třeba Gantz), Brian K. Vaughan si s ním ale umí vyhrát tak, aby neunudilo a charaktery postav se dál vyvíjely.

Kresba Fiony Staplesové je pořád zárukou kvality a v Sáze 4 se zase vyřádila. Tentokrát ani ne tolik na různých druzích emzáků, protože jich zase tolik nepotkáme, ale na akčních scénách s robotickým revolucionářem. Kontrasty v těchto scénách jsou někdy komické – revolucionář vyvražďuje svoje okolí, zatímco má v růžovém šátku se žlutými kačenkami miminko a na obrazovce jeho tváře běží ten nejroztomilejší obrázek. Už jen pro tyhle scény stojí za to Ságu otevřít.

Sága je záruka kvality. Vesmírná akční romantika je pořád na místě a osudy našich hrdinů nás stále zajímají. Malá Hazel roste jako z vody a s ní i všichni okolo. A i když jsme tentokrát dostali trošilinku klidnější díl, příště už nastupujeme zase rovnou do akce a máme se na co těšit.

Příspěvek byl publikován v rubrice Recenze se štítky , a jeho autorem je Kadet. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *