Rosomák a Netopejr znovu na scéně

by Kamil „MdS“ Bernášek

Comicsové legendy #24: Wolverine – Kniha šestá (Netopejr, 2015)

Je to neuvěřitelné, ale již čtrnáctým rokem u nás pod hlavičkou Netopejr vycházejí knižní Comicsové legendy (dále jen CL), v kterých jsou prezentováni naši oblíbení hrdinové ve své historické podobě. Barbar Conan, Spider-Man, Wolverine a další postavy marvelovského univerza. Dalo by se říct, že CL jsou starší verzí UKK, až na to, že nevycházejí tak pravidelně. Občas jsme na některé díly museli čekat i dva roky, ale Netopejr je přesně jako Wolverine. Vždycky se zahojí a vždycky se vrátí, aby uštědřil další ránu. A tou další ránou je právě náš nejoblíbenější rosomák.

wolv

Šestá Loganova kniha obsahuje sešity 36 – 47, které původně vyšly během roku 1991. Comicsy v té době stály 1,75 USD a obsahovali minimum reklam. Oproti dnešním 4,99 USD a množství reklam, to byly krásné časy. Na druhou stranu Comics Code Authority prudila na každém kroku, takže zapomeňte na sprostá slova, hluboké výstřihy, krev a mrtvoly, tak jak jste na ně zvyklí z comicsů posledních deseti let. To je asi jediná věc, která dnešnímu čtenáři může přijít trošku zvláštní, ale tak to prostě dřív bylo.

aDva majitelé nočního klubu vypsali odměnu za dopadení Logana, což se nelíbí jeho parťačce z X-Menů, Storm. Ta po shlédnutí videa z bezpečnostní kamery nemůže uvěřit, že Logan běhá po městě a okrádá místní gangstery. Navíc se zvláštní malou šišlající holčičkou, která mu všude dělá doprovod. To nebude jen tak. A taky není.

b

Z malé holčičky se vyklube robot napěchovaný výbušninami, která má jediný úkol. S pomocí robotického Loganova dvojníka přilákat skutečného Logana a zabít ho. Kdo v tom má prsty a proč? To už vám prozrazovat nebudu. Nicméně všechno nakonec dopadne jinak, než byste čekali. A co dál? Dál se mihne Sabretooth, navštívíme v podzemí Morlocky, svezeme se s Nickem Furym, pokecáme s Jubilee a to rozhodně není vše. Prostě klasická akční jízda s Wolverinem, tak jak jsme na to zvyklí.

c

Naprostou většinu knihy má na svědomí scénárista Larry Hama a kreslíř Marc Silvestri. Ten byl v té době vycházející hvězdou Marvelu a jeho typicky imageovská kresba je krásně rozeznatelná i v černobílé podobě, jakou všechny CL mají.

Takže pokud máte rádi Logana nebo si chcete zavzpomínat nebo se prostě jen pobavit, tenhle comics je přesně pro vás.

Knihu můžete koupit zde.

P.S.: Jakmile se bude chystat něco v Netopejří kuchyni, budeme o tom vědět jako první a dáme vám echo.

Příspěvek byl publikován v rubrice Recenze a jeho autorem je MdS. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *