Prsa… totiž Lara… zase na scéně

by Tereza „Kadet“ Kadečková

Tomb Raider Archivy S.2 (Comics Centrum, 2017)
Scénář:James Bonny, Adam Hughes, Dan Jurgens, John Ney Rieber; kresba: Scott Benefiel, Tony Daniel S., Randall Green (Randy), Pop Mhan, Andy Park, Gerardo Sandoval

Lara je zpátky a je nezastavitelná. Bojuje proti zplozencům pekla, podívá se do Egyptského zásvětí a dokonce i do budoucnosti.

V prvních Archivech jsme se s Larou seznámili. Víme o její minulosti, víme, co ji pohání vpřed a taky víme, že vypadá zatraceně sexy. I když šlo jen o béčkové dobrodružné vyprávění, mělo hlavu a patu a vcelku na sebe navazovalo. Archivy S.2 už tak návazné nejsou. I když jde o sešity 16-34, občas jako by nějaká spojitost vypadla nebo se hromadila jen náhodná dobrodružství z Lařiného dlouhého života.

Ale začneme od začátku. První příběh Střípky času volně navazují na předchozí příběhy. Lara se vydává do Afriky pomoct najít ztracený televizní štáb a soutěžící z reality show, a potkává se se starými známými. Následuje krátký příběh Devět životů a po něm už začíná téma, které se táhne celou knihou. Tygří stezkou představí Lařiného nového nepřítele – je jím bůh Vayamasa, který jí po dobu dalších příběhů dělá ze života hotové peklo.

Tomb Raider je akční béčko a jako akční béčko se taky musí číst. Proto jsem si vysloveně užívala Archivy S.1. Archivy S.2 ale trpí v pár věcech, které se těm prvním vyhnuly. Příběhy jsou stále uspěchané a šité horkou nití, Lara na odpovědi přichází zničehonic – to jsme tu už měli a zas tolik to příběhu neubližovalo, ale tentokrát se to podepisuje i na vztazích, které má Lara s ostatními lidmi. Tak třeba vztah s jejím novým milovaným Tsangem – přijde odnikud, najednou jsou spolu a když příběh skončí, jako by se po něm slehla zem. V dalších příbězích o něm není ani zmínky.

V druhých Archivech se nám taky hojně střídají kreslíři. Pořád je tu Andy Park, ale taky Randy Green, Adam Hughes, Tony Daniel a jiní. Můžeme si tak Lařin sex-appeal užít v různých formách, někdy i trochu přestřelených. To nikomu nevadí, dokud na scénu nenastoupí Gerardo Sandoval a Scott Benefiel, kteří z přestřelené sexy Lary udělají Laru zlomená páteř a vykloubená ramena. Některé pózy se jim opravdu nepovedly.

Jestli jste četli první Archivy, tak už víte, co od Tomb Raidera čekat a to přesně dostanete. V některých směrech v maličko horší kvalitě nebo návaznosti, ale nejde o nic zásadního. Důležité je, že je Lara pořád sexy, akční a výbušná. Proto to přeci čteme!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *