Pravidla naší FB skupiny

by Admins (MdS, Keram, Pajo, Kaluž)

Pravidla pro přežití ve skupině Comics čtu, šířím, sbírám, miluju

images

Pravidlo 1: O skupině „Comics čtu, šířím, sbírám, miluju“ není zakázáno mluvit.

Pravidlo 2: O skupině „Comics čtu, šířím, sbírám, miluju“ není zakázáno mluvit.

Pravidlo 3: Pokud jste ve skupině „Comics čtu, šířím, sbírám, miluju“ poprvé, neděkujte nám za přijetí. Ještě nevíte, co vás tady čeká.

Pravidlo 4: Pro obrázkové čtivo zde užíváme výrazy „comics“ nebo „komiks“. Výrazy typu „comix/komix“ jsou tolerovány pouze v případě, že se jedná o nezávislou alternativu či underground. To není náš výmysl, to je prostě fakt. Veteráni to ví, nováčci se přiučí.

Pravidlo 5: Manga ano, anime ne. Respektujte to. Otaku nerdi mají svých skupin dostatek.

Pravidlo 84: Je zakázáno zveřejňovat spoilery na nově vyšlé comicsy, nové díly seriálů, filmy, atd. po dobu 6 měsíců a pod hrozbou doživotního vyloučení ze skupiny.

Pravidlo 105: Malujete-li doma obrázky a chcete se o ně podělit, je to fajn. Pokud to však vyloženě nesouvisí s comicsy, tak to sem nepatří.

Pravidlo 106: Příspěvky typu: „Ten novej komiks o Bibli je super, že jo?“ a podobné výlevy s nulovou informační hodnotou budou mazány. Při opakovaných vkládáních budou mazáni i jejich autoři.

Pravidlo 315: Je fajn, že jste na internetech narazili na spektakulární fór, ale pokud vám vyloženě neutrhl bránici, nechte si ho raději pro sebe. Zbytečně nám tím tady zamořujete prostor určený comicsům.

Pravidlo 424: Pokud jste se probrali z komatu nebo jste posledních deset let strávili na pustém ostrově, není důvod se tady veřejně pohoršovat nad tím, že Superman, Captain America, Wolverine a dalších stopadesát superhrdinů zaklepalo bačkorama. Nebojte, oni se určitě zase vrátí. Nebo už se vrátili, ale vy to ještě nevíte, protože koma, ostrov, apod.

Pravidlo 511: Spider-Man, nikoliv Spiderman.

Pravidlo 517: Recenzím a dalším publicistickým textům z vaší zahrádky se meze nekladou. Zkuste však dbát na to, aby nedocházelo k opakovanému vkládání recenzí na jeden a týž titul. Pokud už zde visí odkaz s kritikou na vámi recenzovaný comics, máte zkrátka smůlu a budete si muset na publikaci svého textu nějaký ten pátek počkat. To se samozřejmě netýká naší domovské stránky MdSComics.net, která má ve všem přednost.

Pravidlo 602: Pokud se sem chystáte vložit žhavou novinku, rolujte. A pak rolujte ještě jednou, protože o duplicitní příspěvky tady vážně nikdo nestojí.

Pravidlo 666: Tato skupina není popkulturním semeništěm fanoušků seriálu Big Bang Theory. Tady jste na striktně comicsovém území a jakékoliv příspěvky, které tematicky nesouvisí, budou smazány.

Pro pomalejší z vás to upřesním. Diskutujeme zde o všem, co nějakým způsobem souvisí s comicsy, ať už se jedná o filmové, seriálové, literární, divadelní či videoherní adaptace, soukromé sbírky knih, sešitů, figurek, sošek, plakátů, triček, spoďárů, ponožek a dalšího harampádí vztahujícího se ke comicsům. To slovo „comics“ je zde opravdu podstatné, myslete na to.

Pro ty nejpomalejší zdůrazním, že Star Wars, Star Trek a další populární fenomény NEJSOU adaptací comicsů. Ale nemějte obavy, pro ty největší události se tady vždy najde vyhraněný prostor se speciálním vláknem. J.J. Abrams to u nás má předplacený doživotně.

Příspěvek byl publikován v rubrice Článek a jeho autorem je MdS. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „Pravidla naší FB skupiny

  1. Komiks miluju = fotky dětí v tričku komiksových postaviček, resp. chtěla jsem se pochlubit jak se můj2,5 letý syn potatil a miluje postavy avengers. Za to jsem dostala letenku ze skupiny. Beze slova. Fakt smutný.

    • Milá Jano, dal jsem si tu práci a nahlédl do archivu aktivit správců skupiny a skutečně, Váš příspěvek byl z nějakého důvodu odebrán. O nějaké letence ze skupiny však nemůže být řeč. Nikdo Vás ze skupiny nevyhodil, ani Vám do ní nezablokoval přístup. Dle všeho jste skupinu opustila sama. Berte na vědomí, že podobně neinformativních příspěvků, jako byl nejspíš i ten Váš, se s přibývajícími členy rodí čím dál tím víc, čímž se zaplavuje feed a administrátoři mají zajistit, aby pod jejich nánosem nezanikly příspěvky, jež nesou jistou informační hodnotu a které se skutečně vztahují k hlavnímu tématu skupiny, tedy komiksům. Určitě v tom není nic proti Vám nebo Vašemu synkovi. Díky za pochopení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *