Pravidla FB skupiny

Pravidla pro přežití ve skupině Comics čtu, šířím, sbírám, miluju

images

Pravidlo 1
O skupině „Comics čtu, šířím, sbírám, miluju“ není zakázáno mluvit.

Pravidlo 2
O skupině „Comics čtu, šířím, sbírám, miluju“ není zakázáno mluvit.

Pravidlo 3
Pokud jste ve skupině „Comics čtu, šířím, sbírám, miluju“ poprvé, neděkujte nám za přijetí. Ještě nevíte, co vás tady čeká.

Pravidlo 4
Předpokládáme, že jste slušně vychovaní a máte jisté morální zásady. V této skupině nebudou tolerovány žádné nadávky, šikana, cílený trolling či jiné hanlivé nebo obtěžující útoky ze stran diskutujících. Sžíravému sarkasmu a ironii se meze nekladou, obojího je však nutno užívat s mírou a rozumem. Při odhalení činnosti hraničící se zhovadilostí, bude dotyčný plantážník odměněn banánem.

Pravidlo 5
Pro obrázkové čtivo zde užíváme výrazy „comics“ nebo „komiks“. Výrazy typu „comix/komix“ jsou tolerovány pouze v případě, že se jedná o nezávislou alternativu či underground. To není náš výmysl, to je prostě fakt. Veteráni to ví, nováčci se přiučí.

Pravidlo 17
Do této skupiny ja zakázáno vkládat inzeráty s jakoukoliv nabídkou či poptávkou. Tomu se věnuje naše sesterská skupina Comics Burza SK & CZ. K tomuto se vztahují i veškeré zvídavé dotazy typu „Mám doma komiks XY, nevíte náhodou jakou má cenu?“. Zkuste to jako Batman, trocha investigativního pátrání ještě nikoho nezabila.

Pravidlo 40
Manga ano, anime ne. Respektujte to. Otaku nerdi mají svých skupin dostatek.

Pravidlo 84
Je zakázáno zveřejňovat spoilery na nově vyšlé komiksy, nové díly seriálů, filmy, atd. po dobu šesti měsíců od jejich vydání a to pod hrozbou doživotního vyloučení ze skupiny. Pokud už se ke spoileru uchýlíte, je potřeba jej předem důkladně označit nápisem „SPOILER“ a daný příspěvek pak odřádkovat tak, aby byl jeho obsah skryt náhodným kolemjdoucím.

Pravidlo 105
Malujete-li doma obrázky a chcete se o ně podělit, je to fajn, ale pokud nemalujete jako Alex Ross, zkuste to raději v jiné skupině. Máte-li v úmyslu zde obrázek zpeněžit, tak to ani nezkoušejte.

Pravidlo 106
Tato skupina by neměla sloužit jako nástroj k propagaci vaší živnosti, k tomuto účelu máte zřízeny své vlastní stránky. Občasný náhled (zhruba jedenkrát měsíčně) do vaší umělecké kuchyně je tolerován. Často se opakující příspěvky budou mazány. Toto se týká především autorů různých fanartů, custom sošek či figurek a jiného merchu spjatého s komiksy. Tvůrci komiksů mají mantinely o něco širší a jejich příspěvky jsou zde naopak vítány.

Toto pravidlo se nevztahuje na autory YouTube videí, textového či jiného obsahu, je-li jejich ústředním tématem komiksové médium. JůTubeři a influenceři u nás mají dveře dokořán, nebudou-li zrovna kafrat o tom, co měli k obědu a jakou měli ranní stolici.

Pravidlo 201
Příspěvky typu: „Ten novej komiks o Bibli je super, že jo?“ a podobné výlevy s nulovou informační hodnotou budou mazány. Při opakovaných vkládáních budou mazáni i jejich autoři.

Pravidlo 315
Je fajn, že jste na internetech narazili na spektakulární fór, ale pokud vám vyloženě neutrhl bránici, nechte si ho raději pro sebe. Zbytečně nám tím tady zamořujete prostor určený komiksům.

Pravidlo 424
Pokud jste se probrali z komatu nebo jste posledních deset let strávili na pustém ostrově, není důvod se tady veřejně pohoršovat nad tím, že Superman, Captain America, Wolverine a dalších stopadesát superhrdinů zaklepalo bačkorama. Nebojte, oni se určitě zase vrátí. Nebo už se vrátili, ale vy to ještě nevíte, protože koma, ostrov, atd.

Pravidlo 511
Spider-Man, nikoliv Spiderman.

Pravidlo 517
Recenzím a dalším publicistickým textům z vaší zahrádky se meze nekladou. Zkuste však dbát na to, aby nedocházelo k opakovanému vkládání recenzí na jeden a týž titul. Pokud už zde visí odkaz s kritikou na vámi recenzovaný komiks, máte zkrátka smůlu a budete si muset na publikaci svého textu nějaký ten pátek počkat. To se samozřejmě netýká naší domovské stránky MdSComics.net, která má před ostatními přednost.

Pravidlo 602
Pokud se sem chystáte vložit žhavou novinku, rolujte. A pak rolujte ještě jednou, protože o duplicitní příspěvky tady vážně nikdo nestojí.

Pravidlo 666
Tato skupina není popkulturním semeništěm fanoušků seriálu Big Bang Theory. Tady jste na striktně komiksovém území a jakékoliv příspěvky, které tematicky nesouvisí, budou smazány.

Pro pomalejší z vás to upřesním. Diskutujeme zde o všem, co nějakým způsobem souvisí s komiksy, ať už se jedná o filmové, seriálové, literární, divadelní či videoherní adaptace, soukromé sbírky knih, sešitů, figurek, sošek, plakátů, triček, spoďárů, ponožek a dalšího harampádí vztahujícího se ke komiksům. To slovo „komiks“ je zde opravdu podstatné, myslete na to.

Pro ty nejpomalejší zdůrazním, že Star Wars, Star Trek a další populární fenomény NEJSOU adaptací komiksů. Ale nemějte obavy, pro ty největší události se tady vždy najde vyhraněný prostor se speciálním vláknem. J.J. Abrams to u nás má předplacený doživotně.

Správci si vyhrazují právo mazat jakékoliv příspěvky, jenž se neslučují s logikou zdejších pravidel či filosofií skupiny. Děkujeme vám za respektování těchto pravidel, těšíme se na setkání s vámi i vašimi názory v naší skupině Comics čtu, šířím, sbírám, miluju.

Správce skupiny:

Kamil Bernášek

Příspěvek byl publikován v rubrice Článek se štítky a jeho autorem je MdS. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 komentáře u „Pravidla FB skupiny

  1. Komiks miluju = fotky dětí v tričku komiksových postaviček, resp. chtěla jsem se pochlubit jak se můj2,5 letý syn potatil a miluje postavy avengers. Za to jsem dostala letenku ze skupiny. Beze slova. Fakt smutný.

    • Milá Jano, dal jsem si tu práci a nahlédl do archivu aktivit správců skupiny a skutečně, Váš příspěvek byl z nějakého důvodu odebrán. O nějaké letence ze skupiny však nemůže být řeč. Nikdo Vás ze skupiny nevyhodil, ani Vám do ní nezablokoval přístup. Dle všeho jste skupinu opustila sama. Berte na vědomí, že podobně neinformativních příspěvků, jako byl nejspíš i ten Váš, se s přibývajícími členy rodí čím dál tím víc, čímž se zaplavuje feed a administrátoři mají zajistit, aby pod jejich nánosem nezanikly příspěvky, jež nesou jistou informační hodnotu a které se skutečně vztahují k hlavnímu tématu skupiny, tedy komiksům. Určitě v tom není nic proti Vám nebo Vašemu synkovi. Díky za pochopení.

  2. Omg, jak to tak čtu, tak u vás aby se člověk bál vůbec něco napsat! 😮
    Nic proti určitým rozumným mantinelům, ale není tohle už fakt trochu gumárna?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *