Pistolník stále na cestách

Autorka: Tereza „Kadet“ Kadečková

Temná věž: Pistolník 1: Cesta začíná (Crew, 2018)
Robin Furth, Peter David, Jae Lee, Richard Isanove

Roland přežil pád Gileadu. Přišel o svou rodinu, přátelé, o svůj lid. Je sám a vpřed ho ženou dvě věci – pomsta a Temná věž. Žene se pustinou za Mužem v černém a musí bojovat se vším, co mu zkříží cestu.

Pistolník zestárl, už je to nějaká doba od pádu jeho ka-tet. Ale my nesledujeme jeho novou cestu, jako je to v Kingově první knize. Začínáme na stejném místě, kdy Muž v černém prchá a pistolník je mu v patách. Ale pak se děj otočí a vrátí nás do minulosti. Roland vzpomíná, jak se mu podařilo prchnout z krvavé vřavy na kopci Jericho, a v téhle vzpomínce se ponoří ještě hlouběji a pamatuje na své dětství.

Temná věž: Pistolník: Cesta začíná nám tedy otvírá hned několik dveří do minulosti. V jedné z nich Roland plní poslední přání své mrtvé přítelkyně Aileen. Potom se setkává s duchem kuchaře, tak vzpomíná, jak přišel o život ten, když byl Roland ještě chlapec. A poté pokračuje dál jako mladý uprchlík za Temnou věží a pomáhá lidem, které na cestě potká.

Cesta začíná není ničím příliš zajímavá. Roland je sám, potkává postavy, které připomínají jeho staré známé, nebo jeho budoucí známé, pokud jste četli knižní předlohu. Roland působí jako prokletý hrdina, sice zachraňuje den, ale lidé kolem něj umírají, a to jen podporuje jeho důvod, proč cestovat sám.

Začal nový příběh o Rolandovi, takže i Cesta začíná stojí jako první kniha. Navazuje na předchozí díly, ale její myšlenky už směřují jinam. Nedává nám ale žádné pevné body, na kterých by se dal stavět větší příběh. Jen Rolandovu cestu, která začala a nejspíš nikdy neskončí. Jako začátek dobrodružství by si zasloužila mnohem jasnější směřování.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *