Pěkně zlej čokl

by Marek „Keram“ Barányi

Bad Dog (2009)

Na tomto svete sú dva druhy ľudí. Tí, ktorí sú na úteku, a tí ktorí ich „lovia“. Ale čo ak treba chytiť niekoho, na koho je prikrátky aj Lorenzo „Mastný vlas“ Lamas alias Odpadlík. Vtedy je lepšie zavolať niekoho, kto má na parchantov nos a nehrá sa s nimi „rozkopdržku“ ako nejaký amatér. Reč je o vlkodlakovi menom Lou a jeho ľudskom partnerovi Wendellovi. Chytia vašich parchantov … ak sa im bude chcieť.

Keď sa povie vlkodlak, človek si predstaví nejakého úbožiaka, ktorý sa nechtiac musí meniť na netvora a žrať ľudí, prípadne zvieratá. Lou je iný druh vlkodlaka. On je totiž vlkodlakom veľmi rád. Je ním tak rád, že sa vôbec nemení späť na človeka. Lou síce vyzerá ako vlk, ale počas voľna si, okrem iného, rád ožiera držku. Pokiaľ ide o Wendella, tak ten vyzerá ako Wolverine v podaní Dannyho DeVita. K malej výške si pripočítajte plešinu, pivný pupok a tetovanie na hrudi hlásajúce že je „Boží kokot“. A ako správny exkazateľ fakuje na všetko a na všetkých a každého má na háku. Táto dvojica pracuje pre „slečnu“ Chico, ktorá je nadržanejšia než šimpanz pygmejský a sníva o tom, ako ju Lou jedného dňa beštiálne pretiahne. Viackrát za deň. K tomu si pripočítajte hovoriacu hlavu v Louovej chladničke, chorobnú obľubu mlieka, neonacistov, ponižovanie každého druhu, zamiešajte to a máte základnú kostru série „Bad Dog“.

Joe Kelly je známy hlavne sériou „I Kill Giants“ a patrí medzi inovatívnejšiu odrodu scenáristov. Keď po ukončení spomenutej série vyhlásil, že jeho ďalšia séria sa bude volať „Bad Dog“ a bude o dvojici lovcov ľudí, tak to vyzeralo tak, že Kelly chce stvoriť komiks plný machizmu a testosterónového návalu. Nesklamal a nie je to vôbec na škodu. Kresba Diega Greca je fantastická. Vďaka nemu je tento komiks vizuálnou pochúťkou. Lou sa v jeho podaní odlišuje od iných vlkodlakov a nie len tým, že chodieva odetý v normálnych šatách, na hlave má klobúk a na očiach nasadené slnečné okuliare. Keby sme nevedeli, že je v skutočnosti vlkodlak, tak by ho čitatelia mohli považovať za obyčajný, psí klon Blacksada.

Toto je jedna z komiksových sérií, ktorá spĺňa svoj účel na sto percent a tým je …. pobaviť vás.

Příspěvek byl publikován v rubrice Recenze a jeho autorem je Keram. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *