Pavouček a šílenec

by Tereza „Kadet“ Kadečková

Spider-Man / Deadpool #01: Parťácká romance (Crew 2018)
Joe Kelly, Tom King, Ed McGuinness

Spider-man a Deadpool spojí své síly! Tedy, ne zrovna dobrovolně. Možná trochu z donucení. Ale důležité je, že jim to spolu klape! Tedy, v zásadě, když nepočítáme, že Deadpool dostal za úkol zabít Petera Parkera. Ale jinak jsou to dobrý kámoši. Fakt.

Spider-man nemá Deadpoola zrovna v lásce. Opustil kvůli němu Avengery, nesouhlasí s jeho jednáním a navíc mu přijde strašně otravný. Deadpool se zase snaží, aby byl pravý hrdina, používá gumové náboje a chce být lepším člověkem. Jenomže to není tak jednoduché, když zná jen jeden způsob hrdinství – a to je udělat z padouchů řešeto. A vzhledem k tomu, že si myslí, že Peter Parker je padouch, nenechají na sebe problémy dlouho čekat.

Dva ukecanci v jednom komiksu, to znamená dvojitou dávku zábavy. A taky, že jo. Spider-man/Deadpool: Parťácká romance využívá potenciál obou hrdinů, dává jim prostor být vtipní, protivní, prostě sami sebou. Jejich občasné slovní přestřelky jsou sem tam na úrovni pětiletých dětí, takže nepobaví ani tak co říkají, ale jak to říkají. Hlášky tedy nemusí rozesmát všechny, zato situační humor je skoro pokaždé trefa do černého. Rande ve dvou s démonkou a Thor je asi top celého komiksu.

Ale Parťácká romance není jen o humoru, řeší se tu i vážná témata. Hlavně z pohledu Deadpoola – chce být dobrák, ví, že si zabitím Parkera rozhází vztah se Spíďou, ale jako hrdina musí podstupovat oběti. I když má teď šťastnější život, protože má ženu a dceru, v hlavě to nebude mít nikdy úplně srovnané a s tím musí bojovat.

Scénář z pera Joea Kellyho je tedy povedený. Kresba Ed McGuinnesse ničím extra nenadchne, ale taky neurazí. Má dobrou dynamiku a to se pro tyhle dvě nezastavitelné střely hodí.

Spider-man/Deadpool je povedená týmovka, která vás rozesměje, ale nutí vás čekat jen to nejhorší, protože tihle dva jsou jako oheň a voda a po jejich smíchání to nemusí dopadnout dobře. Za humorem se skrývá vážno, a vše je vybalancované tak, aby se ani jednoho čtenář nepřejedl.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Recenze se štítky , , a jeho autorem je Kadet. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *