Past na rodiče

by Tereza „Kadet“ Kadečková

Deadpool: Prvotní hřích (Crew, 2018)
Brian Posehn, Gerry Dugan, John Lucas, Scott Koblish

Deadpool je šťastně ženatý a teď se musí poprat s manželskými povinnostmi. Mezi ně spadá třeba vyvražďování upírů a cestování časem, aby našel perfektní zbraň. Agentka Prestonová zatím hledá informaci o Wadeově dceři. Je naživu? A jestli ano, dokáže ji robotická agentka najít?

Deadpool: Prvotní hřích opět rozjel šílenou akci. Po odpočinku u Deadpool se žení je potřeba protřepat a zamíchat problémy. Dracula se snaží začít válku tím, že promění ve vylepšené upíry všechny lidi v New Yorku. Deadpool a Shiklah se tomu snaží zabránit, ale Wadeova pozornost se brzy přesouvá na dceru, která je v nebezpečí.

Prvotním hříchu nám částečky skládačky, rozházené v předchozích pěti komiksech, zapadnou do sebe. Deadpoolova minulost, jeho rodina, experimenty a tajemná organizace, která sbírá jeho DNA. Příběh je konečně ucelený a slibuje nám, že odhalí ještě hodně temných věcí, o kterých by se Deadpool neměl dozvědět. Z veselé svatby ale nespadneme hned po hubě do neštěstí – vyprávění míchá dohromady to hořké i sladké, a Wade z něj nakonec vychází jako docela spokojený člověk.

Komiks sází převážně na situační humor a tváře postav. Autoři Deadpoola rádi vtipkují o tom, jak nestíhají a proto tahají příběhy z archívů, ale v tomhle dílu si mohli fór odpustit. Kresba totiž opravdu vypadá, jako by ji někdo splácal rychle na koleni. John Lucas umí hezky nakreslit dynamiku postav, ale to je tak všechno. Jeho kresba, výrazy, postavy… jsou prostě ošklivé. Děsivé nebo srdceryvné situace tak vůbec nepřenáší pocity, protože postavy se tváří, jako by je někdo pohladil po tváři lopatou.

Jinak je všehovšudy Prvotní hřích pokračování jako každé jiné. Duo Gerry Dugan a Brian Posehn nepřichází s ničím inovativním, ale ani nezakopávají příběh pod zem. Komiks je pořád sranda číst, a pořád je proč se těšit na další díly, protože vrátka pro další odhalení jsou stále otevřená.

Příspěvek byl publikován v rubrice Recenze se štítky , a jeho autorem je Kadet. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *