Nový nepřítel v Ultimate Comics

by Marek „Keram“ Barányi

Ultimate Enemy (2010) 

Nebudem sa tu rozpisovať o sérii „Ultimátum“, ani o tom koľko postáv zahynulo a koľko tímov sa rozpadlo. Dôležité je iba to, že sme sa minulý rok dočkali reštartu, či skôr pokračovaní sérií „Ultimate Spider-man“, „Ultimates“ a „Ultimate Iron Man“. V Marveli sa poistili a o pokračovania sa postarali scenáristické hviezdy: Mark Millar, Warren Ellis a Brian Michael Bendis. Posledný menovaný nám tento mesiac nadelil novú Ultimate sériu pomenovanú „Ultimate Enemy“.

Príbeh sa začína pred budovou spoločnosti Roxxon, ktorú sleduje Jessica Drew aka Spider-Woman. Tá má v pláne dostať Roxxon na kolená, ale skôr než to stihne urobiť, niečo sa stane. Presunieme sa k Reedovi Richardsovi, ktorému vzťah so Sue nevyšiel a momentálne býva u svojich rodičov a váľa si šunky. Ale potom sa niečo stane. Ben Grimm, momentálne kapitán Ben Grimm slúžiaci v americkej armáde, navštívi Sue Stormovú a využije jej rozchod s Reedom na to, aby jej povedal, čo k nej cíti. Ale potom sa niečo stane. Nick Fury v prestrojení si pochutnáva na japonskom jedle, ale potom sa niečo stane. Koniec prvého čísla.

Stalo sa toho veľa, ale nezistili sme, kto je vlastne nepriateľom útočiacim na superhrdinov a mesto. Niektorí čitatelia si možno povedia, že začiatok tejto série nestojí ani za zlámané euro, ale píše ju Bendis. A ten nikdy nevykecá celý príbeh behom jedného čísla. Pomaličky napreduje vpred, nikam sa neponáhľa a postupne odkrýva celý príbeh. Zaujímavé je, že Bendis si pre túto sériu nevybral iba členov jedného tímu, ale hneď niekoľkých. Okrem postáv ktoré sa objavili v prvom čísle, by mali v tejto sérii vystupovať postavy z titulov „Ultimate X-Men“ a „Ultimate Origin“. A po veľmi dlhom čase vidíme v komikse Bena Grimma, Sue Stormovú a Spider-Woman. Príbeh „Ultimate Enemy“ bude podľa Bendisa thrillerom o vládnej konšpirácii, a pokiaľ ide o také príbehy, tak to znamená, že naši hrdinovia budú musieť kvôli vyriešeniu tohto prípadu precestovať celý „Ultimate“ svet. Možno sa dočkáme cestovania do iných dimenzií. Možno navštívime aj Negatívnu zónu. Uvidíme. Je to Bendis. Nech napíše čokoľvek, vždy to stojí za to.

O absolútne výbornú a detailnú kresbu sa postaral Rafael Sandoval (Marvel Adventures, Incredible Hercules), ale jeho kresba by nebola taká dobrá bez inkera Rogera Boneta a koloristu Matthewa Wilsona. Je radosť dívať sa na tento komiks. A čítať ho. A čakať na ďalšie číslo. Toto je Bendisovka ako vyšitá.

Příspěvek byl publikován v rubrice Recenze a jeho autorem je Keram. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *