Markýzovo vánoční štěstí

by Kamil „MdS“ Bernášek

Máme za sebou další kalendářní rok a ať už se vám to líbí nebo ne, je tady moje další vánoční polemizování. Je to tak, Vánoce jsou tady a pokud ještě dnes nemáte dárky, stromek a cukroví, tak jste docela v prdeli. Ale třeba jste z těch, kteří Vánoce neslaví (Svědci Jehovovi, Židi) anebo je slavíte v HAJZLOVĚ stylu (kurvy, skotská a koks) a v tom případě nic z výše uvedeného nepotřebujete. Ať tak či onak, užijte si tenhle čas podle svého.

ch

Netuším jaký rok jste měli vy, zda dobrý, špatný nebo naprosto běžný. Já můžu letošek zhodnotit jako ten nejnáročnější rok v životě. Po pracovní stránce jsem se prakticky nezastavil, ale pokud vás vaše práce baví natolik, že se do ní každé ráno po probuzení těšíte, jste šťastní lidé, stejně jako já. V osobním životě došlo k velkým změnám. S manželkou jsme se v únoru přestěhovali za Prahu do vlastního domu s pozemkem a výhledem na les. Ideální oáza klidu a pohody, přesně to jsem potřeboval. No a v dubnu se mi narodili dvě dokonalý děti – Kamil a Olívia. Ty jsou moje největší štěstí a už tomu nebude jinak.

Přesto přese všechno jsem si našel i trochu času na comicsy. Rozšířil jsem svou sbírku o pár set kousků, napsal několik článků na tento web, přednášel na Crweconu, Comics Salónu a Belles Lettres. Strip HAJZL letos pokořil 100. díl, vyšel knižně (BB/art) a pokračuje dál. Jediné, na co letos nebylo moc času, byl sport, ale v příštím roce to hodlám změnit, tak snad to vyjde.

Co se týče webu mdscomics.net, tak jsem trochu na vážkách zda pokračovat nebo to zabalit. Jediným pravidelným pisatelem je Keram, který každé pondělí publikuje nový článek a věřím, že tomu tak bude i po příletu mimozemšťanů, zombie holokaustu a vyhasnutí Slunce. Je to prostě jedna z mála životních jistot v dnešním nejistém světě a já mu za ní i za vše, co pro mě dělá, děkuju. Osobně bych taky rád publikoval jeden článek týdně, ale ten čas prostě není a nejsem si jist, zda ho v příštím roce bude víc. Uvidíme.

Co chystáme příští rok? Pokud „nezavřu krám“, tak rozhodně recenze a články o amerických comicsech. Nějaký ty rozhovory, soutěže a další věci, na který jste tady už nějaký ten pátek zvyklý. Když to půjde dobře, tak i dalších 50 dílů HAJZLA. Ne, že bych na něj kašlal, ale rýsují se nové zajímavé comicsové projekty, z nichž minimálně jeden budu chtít v příštím roce zrealizovat.

Letošní vánoční článek má podtitul „štěstí“ a to je přesně to, co mám a co se snažím šířit i kolem sebe. Takže vám všem přeju hodně štěstí v novém roce a veselé Vánoce.

Příspěvek byl publikován v rubrice Článek a jeho autorem je MdS. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *