Markýzova rychlovka #63

by Kamil „MdS“ Bernášek

Nejnovější comicsovou sérií Aleše Kota je stále ještě „Wolf“. Hlavní postava Antoine Wolf, je paranormální soukromý detektiv, který je mimo jiné nesmrtelný. Poté co ho ve svěrací kazajce zapálí několik příslušníků Ku-Klux-Klanu, uhasí se v bazénu místní celebrity a skončí na policejní stanici. Krátce poté si ho chce najmout Sterling Gibson, nejznámnější rasista ve městě a Antoine, tu práci přijímá. Jeho nejlepším přítelem je syn Cthulhu, který má problémy se svým domácím, který je mimochodem upír. Antoine je doslova na roztrhání a to ještě zdaleka není všechno.
Aleš Kot se vrátil do Los Angeles a to už nikdy nebude jako dřív. Série vychází u Image Comics.

wolf

*********

Klaus. Název, který každého normálního Čecha odradí v obou významech (Kikina i Santa). Nicméně toto je origin toho druhého a navíc z péra Granta Morrisona, což normálního comicsového fanouška nenechá vlažným. Hlavní postavou je lovec, který žije v pustině a do města přichází jen ve chvíli, kdy potřebuje prodat kůže a nakoupit si zásoby. Jednou je ale všechno jinak. Stráže na něj dorážejí, hostinský má strach mluvit o čemkoliv a město je plné nesmyslných zákazů a nařízení. Navíc byly zrušeny „Vánoce“ a žádné dítě si nesmí s ničím veřejně hrát. Když je lovec násilím vyhozen z města, rozhodne se to změnit a začnou se dít zvláštní věci…
Kreslí Dan Mora, vydává Boom! Studios.

klaus

*********

Dvacátýprvní sešit příběhů krále Conana na nás čeká se zbrusu novým příběhem s názvem „Wolves Beyond the Border“. Conan se v převleku za tuláka dostává do rvačky v hospodě. V nočním městě poté naráží na Gaulta, který mu převypráví svůj příběh, na jehož konci získal korunu krále Piktů. Ta ale přináší neklid do Conanova života.
Stále píše Timothy Truman a kreslí Tomás Giorello. Vydává Dark Horse.

king

*********

„Our Wild Geese Go“ je třídílný příběh z Ennisovi série „War Stories“. Za druhé světové války sloužilo v britské armádě i velké množství Irů, což byl trošku paradox kvůli boji severního Irska za nezávislost, atd. Toto je příběh jedné irské jednotky, která operovala na německém území. Rozdílné názory a ideály každého z nich rychle smazal žár bitvy a společný nepřítel.
Píše Garth Ennis, kreslí Tomas Aira, vydává Avatar.

war

Příspěvek byl publikován v rubrice Markýzova rychlovka a jeho autorem je MdS. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *