Markýzova rychlovka #62

by Kamil „MdS“ Bernášek

Nejnovějším zářezem Alana Moorea je comics „Providence“. Děj se odehrává na počátku 20. let 20 století v New Yorku. Mladý novinář Robert Black, který píše pro Herald, je na stopě novinářské „kachny“. Ve městě se údajně objevila kniha, jejíž čtenáři po jejím přečtení umírají za záhadných okolností. Prostě další Mooreovo lovecraftovina, kterou stojí za to si přečíst. Kreslí Jacen Burrows, vydává Avatar Press.

prov

*********

Scénárista James Robinson a kreslíř Greg Hinkle dostali na starosti reboot jedné zašlé comicsové postavy, Airboye. A uchopili to naprosto neuvěřitelným způsobem. Celý první sešit se baví mezi sebou a snaží se dostat nápad, jak začít. Přitom, ale chlastají, kombinují drogy stylem Amy Winehouse a souloží neznámou velrybu, kterou potkali v noci v baru. Až dokud se nezjeví skutečný Airboy. Vydává Image, protože Marvel ani DC by na tohle neměli koule.

air

*********

Kdo si nepamatuje Sixpacka a jeho tým, kteří byli důležitým článkem série „Hitman“, nechť si okamžitě doplní vzdělání. Kapitola „Hitman“ byla uzavřena, Sixpack i jeho tým jsou mrtví, ale to Garthu Ennisovi nebrání v tom, aby se ještě jednou k tomuto tématu vrátil, aneb u DC je možné vše. V sérii „All Star Section 8“ potkáváme Sidneyho Specka, slušného, lehce obézního muže, který je vyléčeným alkoholikem. Bohužel mu na podnikovém večírku někdo podstrčí alkohol a Sidney se rázem mění v hovado první kategorie. Začne si myslet, že je Sixpack a snaží se dát do kupy svůj tým. Kreslí John McCrea, vydává DC.

all

*********

Ennisovi válečné historky pokračují sedmým dílem příběhem „The Last German Winter“. Poslední německá zima byla krutá nejen k ustupujícím německým vojákům, ale především k civilistům, kteří prchali před Rudou armádou. To je případ i mladé Rachel, která prchá spolu se svou matkou a malým bratrem. Poté co málem přijdou o život při ostřelování zamrzlého jezera, je ze spárů ruských vojáků zachrání ustupující německá posádka tanku. Velmi dobře napsaný příběh, kde ne vše je tak, jak se zdá a hrdlořezové včerejška mohou být hrdinové dneška. Kreslí Tomas Aira, vydává Avatar Press.

war

Příspěvek byl publikován v rubrice Markýzova rychlovka a jeho autorem je MdS. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *