Markýzova rychlovka #61

by Kamil „MdS“ Bernášek

Archie – postava a comics, který mě nikdy nebavil a na který jsem byl vždy „už moc starej“. Predator – jedna z mých nejoblíbenějších postav ve filmu i v comicsu. Takže když jsem se dozvěděl, že se chystá crossover, vážně jsem se těšil. O to větší bylo moje zklamání z prvního čísla. Archie a jeho parta vyhráli zájezd na tropický ostrov. Čas tráví jízdou na jachtě, hodnocením plavek ženské části osazenstva a sledováním padající hvězdy (hovno hvězda, kosmická loď našeho oblíbeného lovce). A co dál? Nic. Pokud závěrem této minisérie nebude Archieho páteř s lebkou v Predátorově náručí, tak budu fakt smutnej. Jako jediné plus musím vypíchnout, že na druhé stránce comicsu je bokem vidět bar s názvem „Dutch´s Beach Bar“, v kterém stojí několik postav původního filmu Predator. V sešitu naleznete i jednostránkový příběh „Sabrina meets Hellboy“. Píše Alex de Campi, kreslí Fernando Ruiz a Rich Koslowski. Vydává Dark Horse.

ar

*********

Český scénárista Aleš Kot chrlí poslední dobou jednu novinku za druhou. U Valiantu mu právě vychází série „Dead Drop“. Teroristé ukradli virus a jsou s ním na útěku. Přes celé město se je snaží dohnat muž v létajícím kostýmu jménem Aric. Do cesty se mu staví policie, místní občané, i zběsile jedoucí auta. Zatím to vypadá na běžnou akční jízdu, ale jak znám Aleše, vše se určitě vyvrbí úplně jinak. Kreslí Adam Gorham.

dead

*********

Ze stránek Hellboye uteklo Frankensteinovo monstrum do vlastní minisérie s názvem „Frankenstein Underground“. Mexiko, 1956. Před svými pronásledovateli se monstrum ukrývá v opuštěném chrámu, kde potkává starou čarodějnici. Ta uzdraví jeho zranění a snaží se mu pomoci. Do událostí však zasáhne tajemný pozorovatel se svými kumpány a Frankensteinovo mostrum se rázem ocitá v podzemí. Píše Mike Mignola, kreslí Ben Stenbeck, vydává Dark Horse.

frank

*********

Už před nějakým časem vyšel speciál k uzavřené sérii „Criminal“, ale byla by škoda ho alespoň na závěr nezmínit. Rok 1976, Teeg Lawless si ve vězeňské cele čte comics, když pro něj dojde gorila s tím, že ho chce vidět jeden místní šéf. Borec roluje comics do ruličky (všichni comicsový sběratelé světa pláčou) a dobře dělá, comics vám totiž může zachránit život. Bohužel comics není vždy po ruce a tak se po pár nesrovnalostech snaží Teega zabít každý druhý spoluvězeň. Napsalo dokonale sehrané duo tvůrců Brubaker/Phillips. Vydalo Image.

crim

Příspěvek byl publikován v rubrice Markýzova rychlovka a jeho autorem je MdS. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *