Markýzova rychlovka #60

by Kamil „MdS“ Bernášek

Comicsové zpracování Temné věže Stephena Kinga nám pokračuje novou minisérií s názvem „The Dark Tower: The Drawing of the Three – House of Cards“. Pistolník Roland vtáhne do svého světa Eddieho Deana, právě ve chvíli, kdy pašuje letadlem drogy přilepené v balíčcích na svém těle. Pomůže mu je sundat, ale Eddie je i tak v letadle zatčen. Jelikož nedoručil zásilku, tak jak měl, Balazar unáší jeho bratra (feťáka) a hrozí mu smrtí. Píše Robin Furth + Peter David, kreslí Piotr Kowalski, vydává Marvel.

dt

*********

V kobce tisíce let starého chrámu v severovýchodním Turecku je nalezeno letadlo F-14. Doktor Reilly se tomu snaží přijít na kloub. Doktor Quinn postavil stroj času a je schopen díky speciální družici živě přenášet jakoukoliv událost v historii naší planety. Když se tihle dva spojí, nemůže to dopadnou dobře. Nebo může? Těžko říct, ale zábavná jízda nás čeká na 100 %. Jeden z nejlepších comicsů o cestování do minulosti, který byl kdy napsán. Píše Mark Millar, kreslí Sean Murphy, vydává Image.

chr

*********

Třináctým číslem série „Conan the Avenger“ začíná nový příběh s podtitulem „Xuthal of the Dusk“. Conan a Natala přicházejí k branám města Xuthal, ale nevítá je nic dobrého. Město je opuštěné, místy rozbořené a těch pár obyvatel, kteří v něm zůstali nejsou zrovna pohostinní. Navíc potkávají postavy, u kterých neví, zda žijí nebo zda jde jen o neklidné duše dávno zemřelých. Píše Fred Van Lente, kreslí Guiu Vilanova, vydává Dark Horse.

conan

*********

Po třech letech skončila série „Hawkeye“, kterou psal vynikající Matt Fraction. Nová série s oblíbeným lukostřelcem nese název „All-New Hawkeye“ a jejím autorem je neméně skvělý Jeff Lemire. Příběh začíná flashbackem do dětství Clinta Bartona aka Hawkeye, kdy se svým bratrem chytal žáby v rybníce. Střih. Clint a Kate Bishop aka taky Hawkeye utíkají ze sídla Hydry pronásledováni hordou nepřátel. Při útěku naráží na nehezké pokusy na lidech a špionážní mise se rázem mění na misi záchranou. Kreslí Rámon Pérez, vydává Marvel.

haw

Příspěvek byl publikován v rubrice Markýzova rychlovka a jeho autorem je MdS. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *