Markýzova rychlovka #59

by Kamil „MdS“ Bernášek

Comicsů s vlkodlaky není moc, ještě méně jich je kvalitních. Nová série v rámci imprintu DC Vertigo „Wolf Moon“ rozhodně patří mezi ty lepší. Parta lovců v městečku Dover´s Creek v Kentucky se vydává po stopě zvířete, které roztrhalo několik krav na místní farmě. Místo očekávaného kojota nebo pumy však narážejí na vlkodlaka, který je samozřejmě nad  jejich síly. Po tomto incidentu do města přijíždí muž jménem Dillon. Tři hluboké jizvy na jeho levé tváři svědčí o tom, že k blízkému setkání s  tímto monstrem již v minulosti došlo a Dillon chce minulost uzavřít jednou provždy. Píše Cullen Bunn, kreslí Jeremy Haun.

wolf

*********

Jako první z novinek od Aleše Kota se mi do rukou dostala série „Surface“, tedy její první dvě čísla. Příběh se odehrává v nespecifikované budoucnosti v zemi s názvem Unie tří států, v hlavním městě Tanzánie, které se jmenuje Dar Es Sallaam. Hlavními postavami jsou Mark, Gomez a Nasia, počítačoví piráti, kteří se vydávají hledat místo v poušti, které možná ani neexistuje. Místo, které je pod povrchem toho, co známe. Kreslí Langon Foss, vydává Image.

surfe

*********

Eric Powell patří k mým nejoblíbenějším comicsovým autorům jak scénáristicky, tak kresebně. Proto jsem si nemohl nechat ujít jeho novou čtyřdílnou minisérii s názvem „Big Man Plans“. Když se narodíte jako trpaslík, máte stokrát těžší život než kdokoliv jiný. To je přesně případ našeho hlavního hrdiny, jehož životní příběh je nám představen v prvním sešitu tohoto comicsu. A co bude dál? Co chce náš hrdina? Chce pomstu! A respekt! A vzhledem k jeho vzrůstu musí sáhnout k těm nejbrutálnějším praktikám, aby dosáhl obojího. Na scénáři spolu s Powellem pracuje i Tim Wiesch. Kreslí Powel, vydává Image.

big

*********

Frank Black – hlavní postava seriálu Millennium je zpět ve stejnojmenném comicsu. Navíc mu sekunduje agent Fox Mulder – hlavní postava seriálu X-Files. Monte Propps, vrah od Černého jezera je soudem po 25 letech propuštěn a to i přes protesty agenta Muldera. Black a Mulder se setkávají a společně chtějí Proppse vrátit zpět za mříže. Ten je bohužel nalezen mrtvý. Zvláštní je, že zemřel stejným způsobem, jako jeho oběti. Sérii „Millennium“ píše Joe Harris, kreslí Colin Lorimer, vydává IDW.

mil

Příspěvek byl publikován v rubrice Markýzova rychlovka a jeho autorem je MdS. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *