Markýzova rychlovka #58

by Kamil „MdS“ Bernášek

V nakladatelství IDW se vylíhla další zajímavá hororová série z pera Steve Nilese. Kresebně mu tentokrát sekunduje Damien Worm, jehož styl bude sympatický všem, kteří mají rádi Bena Templesmithe. Příběh comicsu „The October Faction“ se odehrává v současnosti. Hlavní postavou je Frederick, lovec příšer v důchodu, který na univerzitě přednáší o záhadách a nadpřirozených bytostech. Frederick se ze všech sil snaží, aby jeho děti, Geoff a Vivian, nekráčeli v jeho stopách, ale ti si volné chvíle zpříjemňují vyvoláváním duchů a podobnými neplechami. Navíc za Frederickem po letech přijíždí jeho bývalý parťák který, jak už to bývá zvykem, nepřináší žádné dobré zprávy.

of

*********

Dvě nejoblíbenější postavy světa meče a magie konečně v pořádném comicsovém crossoveru. Rudá Sonja se pomocí lsti dostává do královského paláce, kde se chystá ukrást šperkovnici s neznámým obsahem. S tím samým cílem akorát jinou cestou se do paláce dostává i nejznámnější Cimmeřan, Conan. Spojí tito dva zloději své síly nebo skříží meče? Nebo obojí? A co sex? Píše Gail Simone a Jim Zub, kreslí Dan Panosian, vydává Dark Horse ve spolupráci s Dynamite.

cr

*********

V šestém sešitě série „American Vampire: Second Cycle“ začíná nový příběh s názvem „Dark Moon“. Na podzim roku 1965 spadl do Severního ledového oceánu přistávací modul, který místo posádky vesmírné mise obsahoval párek krvežíznivých parchantů. Skinner, Calvin a Pearl jsou na stopě bytosti známé jako „Gray Trader“. Organizace Center Ring má plán, který zahrnuje použití jaderných zbraní. 60. léta v Americe byla na pozadí dost jiná, než nám vykládá učebnice dějepisu. Stále píše Scott Snyder, kreslí Rafael Albuquerque, vydává DC Vertigo.

avs

*********

Dalším reprintovaným comicsem Soudce Dredda z magazínu 2000A.D. je příběh „Dark Judges“, v kterém se poprvé objevil Judge Death a jeho pomocníčci, soudci Fear, Fire a Mortis. Judge Death se objevil v Mega City One a prakticky okamžitě rozpoutal genocidu jak víno. Obyčejné zbraně na něj neplatí a tak to Dredd nebude mít zrovna jednoduché. Povolává sice do akce Andersonovou, ale na soudce Smrťáka si jen tak někdo nepřijde. Napsal John Wagner, nakreslil Brian Bolland. Vydává IDW jako „Judge Dredd Classics“.

jd

Příspěvek byl publikován v rubrice Markýzova rychlovka a jeho autorem je MdS. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *