Markýzova rychlovka #57

by Kamil „MdS“ Bernášek

Po sériích „Aliens“, „Alien vs. Predator“ a „Prometheus“ nám už do svaté čtveřice chybí jen „Predator“ a jak jinak, než se stejným podtitulem „Fire and Stone“. Děj se odehrává po událostech série „Prometheus“. Galgo a jeho dva kolegové se probouzí z kryospánku a brzy zjišťují, že na palubě kosmické lodi nejsou sami. Lovec, ale nechce primárně ulovit je, nýbrž někoho zcela jiného. Píše Joshua Williamson, kreslí úžasný Christopher „Five Ghosts“ Mooneyham, vydává Dark Horse Comics.

pred

*********

Pokračování filmového Dredda si zatím našlo cestu jen v comicsové podobě, ale aspoň něco. Do Mega-City One se vrací záhadný Wallace. Lůza protestuje proti novému mrakodrapu bohatých. Na vůdce lůzy, který spolupracuje se Soudci byl veřejně spáchán atentát. Nepokoje na sebe nenechají dlouho čekat. Mega-City One začíná vřít. Dvoudílný příběh „Dredd: Uprise“ píše Arthur Wyatt, kreslí Paul Davidson, vydává 2000A.D.

dredd

*********

Earla Tubb si myslel, že může vyčistit Craw County svojí holí. Bohužel neměl pravdu. Craw County v Alabamě totiž patří jedinému muži, trenérovi Eulessovi, kterému nikdo neřekne jinak než „Boss“. Ale vždycky tomu tak nebylo. V tomto sešitu nahlédneme do minulosti, kdy se „Boss“ ucházel o místo ve školním fotbalovém týmu.  Série „Southern Bastards“ pokračuje dál. Píše stále skvělý Jason Aaron, kreslí Jason Latour, vydává Image Comics.

sb

*********

Už třináctým sešitem pokračuje úžasná pulpová série „Five Ghosts“. Fabian Gray zachraňuje v rumunských lesích malého chlapce. V jeho vesnici se potkává s místním lékářem, který se snaží vyléčit nemoc, která se šíří po okolí. Fabian zjišťuje historii hradu nad vesnicí a doufá, že v něm nalezne svého přítele Sebastiana. Mezitím do vesnice přijíždí vůz tažený koňmi, který řídí muž v havraní masce. Všem lidem rozdává lék, který však není tím, co by místní lidé očekávali. Schyluje se k něčemu strašnému. Pořád píše Frank J. Barbiere, kreslí Chris Mooneyham, vydává Image Comics.

fg

Příspěvek byl publikován v rubrice Markýzova rychlovka a jeho autorem je MdS. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *