Markýzova rychlovka #56

by Kamil „MdS“ Bernášek

Scott Snyder je momentálně jedním z nejlepších comicsových scénáristů a po sériích „American Vampire“ a „Severed“, si pro nás nachystal další hororovou pecku s názvem „Wytches“. Hlavní postavou je Annie Rooks, teenagerka, která se s rodiči, otcem spisovatelem a matkou na vozíčku, právě přestěhovala do nového města. Přichází na novou školu, ale každý učitel i žák už dávno ví, co je Annie zač a jaký incident donutil její rodinu k přestěhování. Navíc se kolem ní dějí opravdu zvláštní věci a Annie již brzy zjistí, že před minulostí se prostě nedá utéct. Kreslí úžasný Jock a vydává Image Comics.

wyt

*********

Aleš Kot má od letošního podzimu na starosti další sérii nakladatelství Marvel. Jedná se o sidekicka Kapitána Ameriky, Buckyho. Ten vyrostl a stal se z něj Winter Soldier. Bucky je momentálně v řetězech na planetě Styro a vyslýchá ho skupina mimozemských entit. Mezitím je má, jeho parťák Daisy Johnsonová bývalá ředitelka S.H.I.E.L.D.u, na mušce odstřelovací puškou z vibrania. Speciální zbraní, která byla nedávno odcizena právě z velitelství S.H.I.E.L.D.u. Vše díky ní nabírá rychlý spád a děj se ubírá úplně jiným směrem. Sérii s názvem „Bucky Barnes: The Winter Soldier“ kreslí Marco Rudy. Osobně si myslím, že jde o sci:fi comicsovou událost roku.

bb

 *********

Jestli něco Garth Ennis umí, tak jsou to válečné příběhy. Po velmi úspěšných „Battlefields“, které vycházeli u Dynamite Entertainment, se po 11 letech se vrátil k sérii „War Stories“, která vychází u Avatar Pressu. Hlavním hrdinou je Leonard Wetmore, trochu naivní americký rekrut, který právě přijíždí do Anglie, aby létal s bombardérem u R.A.F. Při prvním vzletu, ale dojde na ranveji k nehodě a celá posádka jeho letadla kromě něj zahyne. Jak se s touto situací vyrovná? Bude schopen ještě létat? A co jeho začínající vztah s mladou anglickou vdovou? Třídílný příběh s názvem „Castles in the Sky“ kreslí Matt Martin.

ws

*********

Jason Aaron to do nás zase letos sype plnejma dávkama. Po peckových „Southern Bastards“ na nás vytáhnul podobný žánr v podobě „Wrath of Men“. Vše začíná roku 1903, kdy jeden soused v hádce o ovci zabije druhého souseda. Krevní msta se táhne s oba rody po generace až do dnešních dnů. Hlavní postavou je Ira Rath, nájemný vrah, který nikdy neřekne ne a klidně zabije i dítě, když je to součástí kontraktu. Dokáže ale zabít vlastního syna? Nebo pod tíhou rakoviny plic, na kterou umírá, změní na sklonku života svá pravidla? Kreslí Ron Garney, vydává ICON.

mow

Příspěvek byl publikován v rubrice Markýzova rychlovka a jeho autorem je MdS. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *