Markýzova rychlovka #55

by Kamil „MdS“ Bernášek

Nakladatelství Dark Horse Comics po nějakém čase opět oprášil Vetřelce a Predátory a rozjelo 4 mini série: „Aliens“, „Alien vs. Predator“, „Predator“ a „Prometheus“, všechny s podtitulem „Fire and Stone“. Všechny jsou spolu nějakým způsobem provázané avšak vždy s menším nebo větším časovým odstupem. Série „Aliens“ se odehrává v před událostmi série „Prometheus“ roku 2179 na měsíci LV-426 aka Acheron. Z té právě prchá skupina přeživších obyvatel skrz budovy k vesmírnému modulu, kterým se snaží dopravit na sousední měsíc Onager. Přistání však nedopadá tak, jak si představovali a to, že sebou přivezli i náklad Alienů, je snad všem jasné. Píše Chris Roberson, kreslí Patric Reynolds.

ali

*********

Série „Alien vs. Predator“ se zase časově odehrává mezi sérií „Prometheus“ a „Predator“. Po strašných událostech na měsíci LV-223 se přeživší posádka lodi Geryon Armada snaží najít úkryt, ale ani ve vesmíru nejsou v bezpečí. Hlavní záporák ze série „Prometheus“ je totiž se svými mazlíčky (Alieny) pronásleduje druhou lodí a donutí je k „přátelské“ návštěvě jejich lodi. No a do toho se přimíchá parta Predátorů na lovu. Ideální trojkombinace. Píše Christopher Sebela, kreslí Ariel Olivetti.

avp

*********

Marvel pokračuje ve vydávání ságy Temné věže Stephena Kinga. Série s názvem „The Dark Tower: The Drawing of the Three – The Prisoner“ se ale neodehrává v Rolandově světě, nýbrž v tom našem. Píše se rok 1964 a hlavní postavě celé ságy Eddiemu, jsou teprve dva roky. Ale už v té době se kolem něj pohybovali síly a lidé, kteří mu usilovali o život. Protože už tenkrát se vědělo, že bude důležitou postavou v hře o Temnou věž. Píše Robin Furth a Peter David, kreslí Piotr Kowalski.

312937_20140915115256_large

*********

V pátém díle Snyderova upírského eposu „American Vampire: Second Cycle“ nalezneme příběh s názvem „The Miner´s Journal“. V něm najde mladý nadšenec sto let starý deník nějakého horníka a dle jeho obsahu se snaží v Nevadské poušti nalézt opuštěný důl. Na jeho dně ho však nečeká nic dobrého anebo ano?  Vydává DC Vertigo, kreslí Matias Bergara.

av

Příspěvek byl publikován v rubrice Markýzova rychlovka a jeho autorem je MdS. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *