Markýzova rychlovka #54

by Kamil „MdS“ Bernášek

Po skončení veleúspěšné série „Fatale“ se tvůrčí duo Brubaker/Phillips hned vrhlo na novou sérii. „The Fade Out“ je další noirová pecka z jejich dílny, tentokráte ze světa showbyznysu. Charlie Parish se ráno probouzí po prokalené noci a ve vedlejší místnosti nachází mrtvou herečku Valerii Sommersovou. Nic si samozřejmě nepamatuje, ale když nachází její kalhotky ve své kapse, obává se nejhoršího. Zabil vycházející hvězdu stříbrného plátna průměrný scénárista nebo to na něj někdo narafičil? A proč by to dělal? Vydává Image Comics.

fo

*********

Po životě ve světě plném zombie si Robert Kirkman vzal na paškál další téma klasického hororu a to vymítání ďábla. Opět ale příběh uchopil po svém a postavil nám ho z trochu jiné perspektivy. Hlavní postava Kyle Barnes byl jako dítě posedlý démonem a ani v dospělosti se s tím nedokáže srovnat. Žije ve svém rodném domě jako totální troska. Občas se ho z letargie snaží vytrhnout jeho sestra Megan, ale moc se jí to nedaří. Až když Kyle po letech potkává kněze, který z něj démona vymítal, věci se dávají do pohybu. Kyle pomáhá knězi s vymítáním jednoho jemu velmi podobnému případu. Otázkou je, zda je to jen náhoda nebo zda démoni budou Kylea pronásledovat až do smrti. Kreslí Paul Azaceta, vydává Image Comics.

out

*********

Ve 21. sešitě série „Savage Wolverine“ naleznete příběh na pokračování s názvem „The Great War“. Říjen 1918, severní Francie. Válka se chýlí ke konci, ale pořád je všude kolem krev, bahno, zákopy, yperit, dělostřelecká palba a ostnaté dráty. Logan je součástí roty, která má za úkol zajistit strategický most a vyčistit jeho okolí od německých vojáků. Musí to udělat tiše a hlavně zajistit rádio, kterým si Němci mohou přivolat palebnou podporu. Píše John Arcudi, kreslí Joe Quinones, vydává Marvel.

wolv

*********

Eric Powell si pro nás tentokrát nachystal čtyřdílný příběh s názvem „Occasion of Revenge“. Goon má zlé sny a to nevěstí nic dobrého. Do města přichází záhadný Arab s partou strašáků a jdou po Goonovi. Ten má naštěstí na své straně nejen Frankyho, ale i neživé spojence. První bitva se zdá být vyhrána, ale vypadá to, že šlo jen o oťukávací manévr nepřítele. Na scéně se navíc objevuje krásná Ramona, ve které Goon nachází jisté zalíbení. Už 46. sešit série „Goon“ vyšel v nakladatelství Dark Horse Comics.

go

Příspěvek byl publikován v rubrice Markýzova rychlovka a jeho autorem je MdS. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *