Markýzova rychlovka #53

by Kamil „MdS“ Bernášek

Po krátké pauze se Eric Powell opět vrátil ke Goonovi a v podobě one-shotu „Goon: One for the Road“. Goon a Franky potkávají mladého příslušníka námořní pěchoty, který musí najít svého parťáka. A kde jinde byste hledali námořníka na opušťáku než v hospodě. Bohužel ve městě je spousta hospod, proto je třeba zkontrolovat postupně všechny a v každé je třeba dát si „jedno na cestu“. Tento one-shot je brán jako 45. díl série „Goon“. Vydává Dark Horse.

goo

*********

Velké nesnáze v malé Číně jsem viděl jako malej na VéHáeSce dabovaný jednim člověkem asi desetkrát. Ten film mám rád dodnes, a proto mě moc potěšilo, že jeho pokračování vychází v comicsové podobě. A navíc dle společného scénáře Johna Carpentera a Erica Powella. Děj příběhu začíná přesně tam, kde film končí. Kamioňák Jack Burton získal domácího mazlíčka v podobě chlupatého démona, který dříve patřil kouzelníkovi Lo Panovi. Vrací se proto do Chinatownu za Wangem, aby mu pomohl zbavit se démona. Na právě se konající svatbě dojde k únosu ženicha a Jack musí pro jeho záchranu splnit několik úkolů. Kreslí Brian Churilla, vydává Boom! Studios.

big

*********

Garth Ennis po letech vytáhnul na světlo boží nejoblíbenější comicsovou dvojici „čůráků“, Dougieho a Ivora. Vše začíná pohřbem společného přítele Spencera, na kterém se setkává nejen naše čůráčí dvojka, ale i zbytek staré party včetně Wankera. Do Belfastu se chystá přijet papež, čehož chtějí využít mocnosti pekelné. To by ale nebyli Ivor a Dougie, aby do toho nějakým způsobem nezasáhli. Opráší své superhrdinské obleky, ve kterých vypadají jako naprostí kokoti a jako vždy se po hlavě vrhnou přímo do průseru. Sérii „Dicks: To the End of Time, Like“ kreslí John McCrea, vydává Avatar Press.

dic

*********

Valentýnský den v Chicagu roku 1929 je známá událost, ale nečekal bych, že její součástí byl i Wolverine. Ten jako správný Kanaďan pašoval v době prohibice alkohol z Kanady do USA. To se ale nelíbilo samotnému Al Caponovi, který proto nechal zabít Loganovu přítelkyni. Nastává čas pomsty, nastává čas zabíjení. 20. díl série „Savage Wolverine“ napsal Frank Tieri, nakreslil Felix Ruiz. Vydává Marvel.

 sw

Příspěvek byl publikován v rubrice Markýzova rychlovka a jeho autorem je MdS. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *