Markýzova rychlovka #5

by Kamil „MdS“ Bernášek

Po letech přišel v DC na přetřes „Unknown Soldier“, postava, která si vyžaduje echt-drsný scénář. Garth Ennis už před jedenácti lety jednoho napsal, takže bylo třeba předat štafetu někomu podobného ražení. Nového „neznámého vojína“ dostal tedy na starost Joshua Dysart (Hellboy, B.P.R.D., Conan) a po prvním čísle musím říct, že se toho ujal pochlapsku. Příběh se odehrává v Ugandě, kde všude běhaj malí negříci s kalachama v rukou. Místního lékaře už nebaví dávat jejich oběti pořád dohromady  a rozhodne se pro radikální léčbu šokem.

*********

Dark Horse vyjel ze stáje s novým Indiana Jonesem a jeho milovníci si opět přijdou na své. Čeká nás honba po všech kontinentech, osudová žena, nacisti, mrskání bičem a nějaké to střílení, prostě klasický Indy, tak jak ho máme rádi. Čtyřdílnou sérii „Indiana Jones And The Tomb Of The Gods“ píše Rob Williams (Judge Dredd, Star Wars) a kreslí duo Steve Scott a Nathan Massengill.

*********

Pětidílná série „Ultimate Origins“(napsal Brian Michael Bendis), ve které jsme se dozvěděli spoustu nových věcí, nás pomalu, ale jistě nasměrovala k sérii „Ultimatum“. Ta by měla být vyvrcholením všech „Ultimates“ sérií. Zatím nevíme jestli dobrým nebo špatným. Scénář má na starosti Jeph Loeb a kresbu David Finch, série bude mít pět dílů a vydává jí samozřejmě Marvel.

*********

Druhý Wolverinovský Annual nám představil příběh s názvem „Roar“ (řev). Celkem mi na něm chybí nálepka „Parental Advisory“, páč je to celkem maso. Wolverine je v Novém Mexiku na stopě řevu, při kterém praskají ušní bubínky a to doslova. Město v ruinách, roztrhaná těla, dáma která neslyší od roku  1938 a historie masakru jednoho indiánského kmene. Roar.

Příspěvek byl publikován v rubrice Markýzova rychlovka a jeho autorem je MdS. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *