Markýzova rychlovka #34

by Kamil „MdS“ Bernášek

Dark Horse sice s klasickou conanovskou sérií šlape trochu vedle, ale aspoň dali příležitost Trumanovi a Giorellovi pokračovat na bočním projektu „King Conan“. Po minisérii „Scarlet Citadel“, tak přicházejí s další peckou v podobě příběhu „The Phoenix on the Sword“. Conan je starý a jako král Aquillonie se věnuje více pití než meči. Každopádně rád vypráví o tom jaké to bylo, když byl mladý a jeden z jeho příběhů, je i ten, jak se krátce po získání královské koruny musel znovu postavit samotnému Thoth-Amonovi.

 

*********

Bryana Talbota určitě není nutné nějak dlouze představovat, jako autor comicsů je známý po celém světě. Na své poslední knize se, ale podílel pouze jako kreslíř. Scénář totiž napsala jeho žena Mary. Jde o knihu „Dotter of Her Father´s Eyes“, ve které Mary vypráví příběh svého dětství a mládí, které porovnává s příběhem života dcery spisovatele Jamese Joyce. Částečně autobiografie a částečně historie jedné osobnosti, je zajímavě pojata a bravurně nakreslena Bryanem Talbotem. Pokud se vám líbila kniha „Tale of One Bad Rat“, neměli byste si tohle nechat ujít. V USA vydalo nakladatelství Dark Horse. 

 

*********

Dalším one-shotem ze série „68“ je „Jungle Jim“. Americký voják, který žije sám v džungli, vede svou osobní válku s Vietnamci i zombíky. Poté co osvobodí amerického zajatce ze zajateckého tábora, je vyzrazeno místo jeho úkrytu. Masakr na sebe nenechá dlouho čekat, ale nebojte, „Jim z džungle“ nemůže umřít. Napsal Mark Kidwell, nakreslil Nate van Dyke, vydalo Image. 

 

*********

Čuráci jsou zpátky! Ne, že by se Ennis po letech sešel s McCreou a rozjeli pokračování ultrasprosté a extraprasácké série „Dicks“, ale i tak máme radost. Sešlo se totiž pár chytrých hlav a není náhodou, že to bylo v nakladatelství Avatar Press a tam si řekli, že „Dicks“ poprvé vyjdou v barvě a tak se taky stalo. Takže ať už jste fanoušky Dougieho a Ivora odjakživa nebo teď o nich slyšíte poprvé, nenechte si je ujít. Garth Ennis je totiž bůh! Sice velmi sprostý a zvrhlý bůh, ale právě proto ho máme rádi. Takže „Ferfrigsake!“, na co čekáte? 

 

 


Příspěvek byl publikován v rubrice Markýzova rychlovka a jeho autorem je MdS. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *