Markýzova rychlovka #33

by Kamil „MdS“ Bernášek

Stephena Kinga zná asi každý, jeho syna Joea Hilla skoro každý. To, že oba poměrně úspěšně vkročili do comicsové branže, už je už pár let známá věc. King nepřímo s tituly: Dark Tower, Stand, N. a Talisman a přímo se sérií „American Vampire“. Hill má za sebou úspěšné one-shoty „Kodiak“ a „Cape“ a megaúspěšnou sérii „Locke & Key“. Stalo se to co bylo nevyhnutelné, došlo ke spojení otce a syna (neincestní cestou) a společně vypustili do světa sérii „Road Rage“. Parta veteránů vietnamské války, dnes motorkářů, v klidu projíždí Spojenými státy, dokud je na jedné prašné pouštní cestě nezačne najížděním likvidovat řidič kamionu. Nejprve to vypadá jako útok psychopatrického tiráka, ale za vším se něco skrývá a tajemství některých členů motorkářské party mohou být černější než kafe v nádrži. Sérii kreslí Nelson Daniel, vydává IDW Publishing.

 

*********

Určitě si všichni pamatujete na one-shot „68“ z roku 2007 od nakladatelství Image, na který navázala stejnojmenná minisérie. Tak ta teď bude pokračovat sérií one-shotů a minisérií vždy s nějakým podtitulem. A o co, že jde? Vietnamská válka je v plném proudu a kromě džungle plné rákosníků, číhá na americké vojáky i další nebezpečí. Hordy zombie, které si nevybírají, zda pozřou bílé nebo žluté maso. Spojení války a oživlých mrtvol je opravdu skvělé a nejspíš nevyčerpatelné téma. O tom svědčí i první one-shot „68: Hardship“, ve kterém se vrátivší americký voják tak trochu zblázní a ve všech civilistech vidí vietnamské vojáky, kteří na něj útočí. Masakr na farmě v Nebrasce na sebe nenechá dlouho čekat a kde že jsou zombie? Všude kolem, nákaza se totiž s těly padlých amerických vojáků rozšířila i do USA. Píše Mark Kidwell, kresalí Jeff Zornow.

 

*********

Dark Horse se nějak neumí ustálit na jednom názvu pro conanovskou sérii a tak po „Conan the Cimmerian“ a „Conan: Road of Kings“, přichází „Conan the Barbarian“ číslo 1 (v celé sérii jde o číslo 88). Scénář k sérii píše Brian Wood a kreslí Becky Cloonan. Pravděpodobně se Conanovi blízká na lepší časy, Wood totiž místo vymýšlení nových blbostí šáhnul rovnou po klasickém Howardově příběhu „Královna černého pobřeží“ a tak se po dlouhé době dočkáme Belit. Kresba by sice mohla být lepší, ale ne každý umí tak jako Cary Nord nebo Thomas Giorello. Celou sérii naštěstí koloruje Dave Stewart.

 

*********

Wolverine se dočkal třístého dílu své samostatné série a jak bývá zvykem, čekal jsem nějaký jubilejní oversizový speciál s různými příběhy různých tvůrců. Ale kluci v Marvelu řekli „Ne!“, a tak se v „třístovce“ rozjíždí další klasický příběh z pera Jasona Aarona „Back in Japan“ (neplést s „Big in Japan“ od Alphaville). A co můžeme asi tak od Logana čekat v Japonsku? Yukio Yashidu na vozíčku, mrtvého Silver Samuraie a jeho syna, který se potatil, Jakuzu, kopu ninjů, trochu sushi a Sabretoothe. Ano, je to tak Sabretooth je naživu, ačkoli mu zhruba před padesáti díly Logan usekl hlavu. Ať žije Marvel!

 

 


Příspěvek byl publikován v rubrice Markýzova rychlovka a jeho autorem je MdS. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *