Markýzova rychlovka #32

by Kamil „MdS“ Bernášek

Roku 2008 napsal scénárista Grek Pak minisérii s tématem holocaustu „X-men: Magneto Testament“, která byla velmi úspěšná a dostala se i do našeho TOP 10 pro rok 2008. Po třech letech navázal na toto téma sérií „Red Skull: Incarnate“, v které se vrátil do předválečného Německa 20. století. Zapomeňte na Red Skulla, tak jak ho znáte, zapomeňte na Captaina Americu a jeho homosexuálního sidekicka Buckvyho. Tento příběh začíná roku 1923 v sirotčinci pro chlapce, kde sledujeme osudy dvou kamarádů Dietera a Johanna. Oba se často stávají terčem bití jejich sadistického nacisticky smýšlejícího vychovatele, kterého Johann k smrti nenávidí. Proto jednou využije situace a ze sirotčince uteče. Tak začíná jeho pouť životem, přes psí útulek, židovskou rodinu, „hnědé košile“ až k samotnému Fűhrerovi. Příjmení onoho Johanna zní samozřejmě Schmidt. Kreslí Mirko Colak, vydává Marvel.

 *********

Terminator vs. Robocop – crossover, který zvedne adrenalin každému fanouškovi jak filmů, tak comicsů. V budoucnosti prchají poslední dva žijící lidé před armádou Terminátorů a v jednom komplexu budov narazí na zakonzervovaného Robocopa. Toho přivedou k životu a ten se hned aktivně pustí do boje s armádou nepřátelských robotů. Bohužel ve chvíli, kdy se připojí do systému Skynet, aby zjistil potřebné informace, Skynet ho donutí zabít poslední žijící lidskou bytost. Nedá se nic dělat, je třeba se vrátit do minulosti a zachránit Sáru Connorovou a jejího syna Johna. Jak by vypadal film Terminátor 2, s Robocopem místo Arnieho, i to se dozvíte v této zábavné minisérii „Terminator/Robocop: Kill Human“ od Dynamite Entertainment. Píše Rob Williams, kreslí P. J. Holden.

 

*********

Další peckou v edici „Vertigo Ressurected“ je dvoudílný dvousetstránkový příběh „Sgt.Rock: Between Hell & A Hard Place“. Druhá světová válka se chýlí ke konci a seržant Rock je se svojí jednotkou v lesích u belgicko-německých hranic. Každou chvíli jsou pod palbou dělostřelectva, každý průzkum okolí si vyžádá nějakou tu oběť. Dojde i k masakru válečných zajatců a seržant Rock musí přijít na to, kdo z jeho lidí je za něj zodpovědný. Výborný příběh od Briana Azzarella s vynikající kresbou Joe Kuberta, který původně vyšel v jednom svazku roku 2003. Comics jako stvořený pro fanoušky seriálu „Band of Brothers“.

 

*********

Chcete vidět Deadpoola jak si zpívá „Single Ladies“ od Beyoncé ve sprše? Chcete vidět, jak ho z tý sprchy vytáhne Wolverine? Chcete vidět jak společně bojujou proti obřímu robotovi? Kupte si one-shot „Wolverine/Deadpool: The Decoy“, pobavíte se. Napsal Stuart Moore, nakreslil Shawn Crystal, vydal Marvel.

 

 


Příspěvek byl publikován v rubrice Markýzova rychlovka a jeho autorem je MdS. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *