Markýzova rychlovka #27

by Kamil „MdS“ Bernášek

Matt Murdock je na cestě. V civilu, pěšky, zarostlej, jako tulák. Potřebuje si vyčistit hlavu a nehledá problémy. Ty si však jako obvykle najdou jeho. V jednom malém městečku v Novém Mexiku si dává kávu a radí malému slepému chlapci, jak se vyrovnat se svým handicapem. Než bys řekl švec, je mlácen bandou místních siláků a od místního šerifa se mu namísto ochrany dostane slušného vyhození z města. Matt jde dál a chce nechat město za sebou. Jeho nos však ucítí víc než jen poušť kolem něj. Po objevení masového hrobu se ho místní policisté snaží zabít a co víc, oni vědí, že je Daredevil. Andy Diggle (Losers, Green Arrow: Year One) se po nevydařeném „Shadowlandu“ ještě jednou obul do slepého hrdiny v červeném stylem, jaký umí jen málokdo. Kresebně ho doprovází Davide Gianfelice (Greek Street) a po dlouhé době se nám od Marvela rýsuje kvalitní série se superhrdinou v hlavní roli.

*********

Nakladatelství Dynamite Entertainment odkoupilo práva od Harris Comics na sérii „Vampirella“ a zrestartovalo comicsovou řadu s nejznámnější sexy upírkou. Vampirella se vrací ve víru akce, tentokráte do Seattlu, kde po zachránění bezdomovce před místním pouličním gangem a zabití dvou policistů-upírů, se vydává do luxusního klubu Carmilla, který je semeništěm a hlavním sídlem starých upírů v čele s jejich vládkyní. Vampirella však tentokrát podcenila své síly a následky jejího selhání si ponese minimálně do příštího čísla. A pozor, možná přijde i Drákula. Píše Eric Trautmann (The Shield, JSA vs. Cobra) a kreslí Wagner Reis (Black Terror, Stingers).

*********

Pátá kapitola Kingova eposu „Stand“ s podtitulem „No Man´s Land“ je zde. Strany jsou dány, kostky vrženy. Matka Abigail je na cestě. Frannie se blíží porod a něco tuší. Nadine se začíná chovat jako blázen a muž ve snech už jí neděsí,. Larrymu dochází, že opustil každou ženu, na které mu kdy záleželo. Harold se začíná odvracet k temné straně a nebude trvat dlouho a všem ukáže pravou tvář. Randall Flagg na dálku zasahuje do poklidného života komunity Svobodné zóny. Podle knižní předlohy Stephena Kinga stále píše Roberto Aguirre-Sacasa a kreslí vynikající Mike Perkins. Opravdu od Marvela.

*********

Chlapec/jelen Gus je spolu s Jepperdem, dvěma ženami, doktorem Singhem a dalšími dvěma zmutovanými dětmi na cestě na sever. Po dramatickém útěku z laboratoře, kde byli děti drženy, se dostávají do opuštěného města, v kterém je obří nákupní centrum. V něm zůstanou přes noc a vybaví se zásobami a oblečením na zimu, která se blíží. Druhý den je překvapí sníh, který některé děti vidí vůbec poprvé. V těžkých časech je třeba radovat se i z maličkostí. „Sweet Tooth“, jednu z nejlepších comicsových sérií dneška píše i kreslí Jeff Lemire, vydává DC Vertigo.

Příspěvek byl publikován v rubrice Markýzova rychlovka a jeho autorem je MdS. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *