Markýzova rychlovka #26

by Kamil „MdS“ Bernášek

Mysleli jsme si, že je po něm, ale to jsme se spletli. Frank Moses ze série „Red“ je zpět. Kreslíř Cully Hamner se zároveň i jako scénárista po osmi letech vrátil k postavě oblíbeného hitmana ze CIA. One shot „Red: Eyes Only“ zachycuje Franka ve chvíli, kdy se k němu rodina, kterou po letech přijel navštívit, obrací zády. Rozhodne se, že má už dost krve na rukou a že chce zkusit taky nějakou „čistou“ práci. Dva roky pracuje jako šéf ochranky prvního černošského kandidáta na prezidenta a vede si dobře. Tedy až do chvíle, kdy mu někdo pošeptá kód „red“ a o pár minut později je černošský kandidát na prezidenta i zbytek ochranky po smrti. A Frank? Ten je samozřejmě zase na útěku. Vydalo DC Wildstorm.

*********

Vždycky mě potěší sázka na jistotu, respektive jistota kvality. Duo Brubaker/Phillips je pro mě jistou zárukou kvality a vím, že jakékoliv pokračování sérií Sleeper, Criminal nebo Incognito, bude skvělé. U druhého pokračování posledně jmenované s podtitulem „Bad Influences“ se opět setkáváme se Zackem Overkillem, Black Deathem i Zoe a pavučina konspirace, násilí i sexu okolo lidí se zvláštními schopnostmi se opět zaplétá. Sérii „Incognito: Bad Influences“ vydává Icon.

*********

Pětadvacátým číslem skončila série „Conan the Cimmerian“ a jak už to bývá v nakladatelství Dark Horse zvykem, hned na ní navázala nová „conanovská“ série s názvem „Conan: Road of Kings“. Nevím zda je to vysokou laťkou, kterou nastavili předchozí autoři Busiek/Nord a Truman/Giorello, ale tato nová série se mi moc nelíbí. Scénárista Roy Thomas nepředvedl nic než klasický příběh s piráty na lodi, od něj jsem vážně čekal víc. Korunu tomu nasadili kreslíři Mike Hawthorne a John Lucas, jejichž kresba působí hůř než u Conana v marvelovském období a dle mého názoru patří k jedné z nejhorších na momentální scéně. Zapomeňte na Frazzettu, Norda i Giorella, tenhle Conan dostal kresebně řádně na prdel.

*********

Dle hesla „to nejhorší na konec“ tu máme novou Wolverinovu sérii s názvem „Wolverine: The Best There Is“. Ta stojí mimo základní sérii a dějí se v ní velmi divné věci. Vše začíná v nějakém klubu, kde je Wolverine nucen bojovat s mutantem co vypadá trochu jako netopýr. Střih. Wolverine je na diskotéce, kde ženám svými drápy stříhá vlasy. Střih. Wolverine si zabodává drápy do břicha. Dál už jsem to nevydržel číst. Nechápu příběh ani záměr ani nic, co se nám scénárista Charlie Huston snaží říct, každopádně by mě zajímalo co bere. Kresba Juana José Rypa k Wolverinovi vysloveně nesedí, v jeho podání vypadá Logan jako teplej mexickej Sandokan bez vousů. Jeho kresba mi nevadí u věcí od Avataru, ale u Marvelu na mě působí dost divně. Ten lítá stopro na LSD. Vyhněte se tomuhle comicsu obloukem!

Příspěvek byl publikován v rubrice Markýzova rychlovka a jeho autorem je MdS. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *