Markýzova rychlovka #17

by Kamil „MdS“ Bernášek

Scénárista Steve Niles se dal dohromady s jedním z nejlepších kreslířů comicsové historie Berniem Wrightsonem a společně udělali sérii „Ghoul“. V noci na letišti v Los Angeles čeká detektiv poručík Klimpt na svého budoucího spolupracovníka, o kterém si ještě donedávna myslel, že je jen legendou. Ghoul má postavu Hulka, obličej Frankensteina a sarkasmus Hellboye. Do Los Angeles přijel akorát v předvečer noci Valpurgií a věřte, že nebude zahálet. V druhé části sešitu najdeme psaný příběh „My Ghoul“, který má společnou pouze hlavní postavu. Po prvním čísle si troufám říct, že „Ghoul“ bude jednou z nejúspěšnějších letošních sérií nakladatelství IDW Publishing. 

*********

Warren Ellis je známý svými příběhy, ve kterých ukazuje superhrdiny jako ty největší hajzly ze všech. Nová série „Supergod“ nebude nejspíš žádným vybočením z řady, i když superbůh je každopádně víc než superhrdina. Celý příběh vypráví Simon Reddin, který se nachází v totálně zničené Anglii. Dozvídáme se, že projekt vytváření nových bohů začal po jedné nehodě posádky raketoplánu z vesmíru, akorát místo Fantastické čtyřky vznikl ze tří astronautů Morrigan Lugus – houbový tvor, který všechny ovládá svými myšlenkami a věřte, že nikomu to nedělá dobře. Pár let poté si v laboratoři v Indii vytvořili svého Krishnu, který měl zemi údajně zachránit, nukleární zima, ale nikomu nepomůže. 

*********

Nakladatelství Image se rozhodlo oživit svou nejslavnější ženskou comicsovou postavu Tank Girl. Po souhrných vydáních starších sérií přišlo Image s několika novými one-shoty, které budou postupně vycházet. Prvním z nich je „Dark Nuggets“, ve kterém nalezneme hned tři krátké příběhy. V prvním se bude Tank Girl zabývat vymýtáním nostalgických démonů, ve druhém dostane nadržku od svých přátel a ve třetím bude postřelena maníkem jménem Duncan Cockskin.

*********

Nakladatelství Heavy Metal vydalo již třetí knihu o osudech rodiny Borgiů ve středověkém Římě. Tuto ságu píše Alejandro Jodorowsky a kreslí Milo Manara. Po první knize s podtitulem „Blood For The Pope“ z roku 2005 a druhé „Power And Incest“ z roku 2007″ přichází třetí díl s názvem „Borgia: Flames From Hell“. Řím se stal městem neřesti a pod papežem Borgiou se třese jeho svatá stolice. Pro udržení moci bude muset zrušit nejedno manželství, nechat zabít několik lidí a svého syna poslat do služeb francouzského krále.  

Příspěvek byl publikován v rubrice Markýzova rychlovka a jeho autorem je MdS. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *