Lara na Stonehenge

by Tereza „Kadet“ Kadečková

Tomb Raider Archivy S.3 (Comics Centrum, 2018)
Scénář: James Bonny
Kresba: Eric Basaldua, Mike Choi, Tony Daniel S., Edwin David, Adam Hughes, Leonard Kirk, Tyler Kirkham, Greg Land, Romano Molenaar, Wilson Tortosa

Lara Croft si ani na chvíli neodpočine. Hledá artefakty v poušti, ve skalách, ve strašidelných hradech a třeba i na Stonehenge. Nevadí jí to, bez akce by nemohla žít. Nechá se kvůli ní vytáhnout i z dovolené. Při svých dobrodružstvích si dělá spoustu přátel, ale i nepřátel.

Lara Croft je zpět a s ní i její zadek, prsa… teda, chci říct: a s ní i její dobrodružství! Jestli vám tahle akční slečna chyběla, vězte, že je zpět a bojuje se všemi možnými druhy nadpřirozena a lidmi, co jí chtějí zakroutit krkem. Tentokrát měří síly s lady Jasmínou, obávanou dámou v černém latexu, nebo Bradem Dobrmanem, kterému překazí jeho zlé plány.

A to je tak všechno nového, co se dá o třetích archívech říct. Jestli jste se dostali až k nim, museli jste číst dvě předchozí knihy, a Tomb Raider je pořád na jedno brdo. Lara se vydává za dobrodružstvím. Lara řeší dobrodružství. Lara vyvázne jen tak tak. Lara nakope záporákovi. Lara vypadá hrozně sexy.

Je tu snaha prohloubit její charakter, když se potká se svým mrtvým přítelem Chasem v příběhu Poslední sbohem, nebo když trénuje s temným mistrem Zinem ve Vnitřních démonech. Tahle krátká vyprávění mají ukázat, že Lara není sociopatka, má city a nevraždí hodné lidi. Bohužel tyhle krátké výlevy v jejích eskapádách vyšumí do ztracena, protože zbytek vyprávění je jedno velké bum, prásk, střílečky. Nepomáhá tomu ani fakt, že když se kamarádíte s Larou Croft, téměř stoprocentně umřete – a i když je z toho smutná, zase tak moc emoce najevo nedává. Ve chvíli, kdy přijde nové dobrodružství, úplně na smutek zapomene.

Co se tentokrát povedlo, je kresba. Oproti Archivům s.2 je Lara většinou anatomicky člověk. Snad jediný, kdo jí dal nohy plameňáka je Tony Daniel v příběhu Černá legie. Zbytek kreslířů si její křivky užívá a obléká ji do co nejodhalenějších kostýmů, ale kresby působí víceméně přesvědčivě. Akční scény se daří a v sekvencích se čtenář neztrácí.

To jsou Archivy s.3. Typický akční komiks, kde jsou motorky rychlé, ženy sexy a bouchačky pořád nabité. Místy se snaží tvářit, že je něco lepšího, ale své čtenáře o tom nepřesvědčí. Když si vyberete Laru Croft, půjdete s ní rovnou do akce. Nemůžete čekat nic hlubšího.

1 komentář u „Lara na Stonehenge

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *