Krysí bůh

by Kamil „MdS“ Bernášek

Rat God (2015)

V comicsové branži je jen málo autorů, kteří jsou schopni zastat pozici scénáristy a kreslíře v rámci jednoho díla tak, aby výsledek stál za to. Ještě méně z nich si zasluhuje mou pozornost u čehokoliv, co vydají. Bryan Talbot, Frank Miller, Mike Mignola, Jeff Lemire a mojí hvězdnou pětku uzavírá Richard Corben. V jeho případě bych si koupil i comicsovou verzi kuchařky Ládi Hrušky, pokud by jí nakreslil. Dnes se koukneme na jeho nejnovější comicsový zářez u Dark Horse, sérii „Rat God“.

rg1

Příběh se odehrává v 30. letech 20. století v USA. Hlavní postavou je Clark Elwood, mladý muž z dobré aristokratické rodiny, který na univerzitě potkává dívku jménem Kito. Oba se do sebe zamilují, ale po nešťastné události, kdy se Clark zachová tak trochu jako idiot, Kito zmizí. Clark se jí proto rozhodne hledat v jejím rodném městečku. Lame Dog ale není tak úplně normální město. Všichni obyvatelé jsou si až podezřele podobní a vykazují různé stupně tělesných postižení. Navíc všichni tak trochu vypadají jako krysy. A všichni Clarkovi doporučují, aby město opustil ještě před soumrakem. Proč asi?
V boční linii comicsu sledujeme příběh dvou sourozenců z indiánského kmene, kteří prchají před neznámými pronásledovateli. Obě linie se sebe zatím jen lehce dotýkají. Uvidíme, jak tomu bude v dalších sešitech.

rg2

Dnes čtyřiasedmdesátiletý Richard Corben se comicsu věnuje více než 40 let. Za tu dobu si prošel undergroundem (Slow Death, Fever Dreams), sci:fi a hororovými comicsy (Eerie, Creepy, Vampirella), přispíval do magazínu Heavy Metal, pro DC Vertigo nakreslil několik sešitů série „Hellblazer“, pro Marvel minisérie „Cage“, „Banner“ a „Punisher: The End“, u Dark Horse si střihnul Hellboye i Conana, a to je jen pár věcí z jeho obrovského tvůrčího portfólia. Do comicsové podoby převedl i značnou část děl H.P.Lovecrafta a E.A.Poea a právě tyto temné delikatesy mu podle mého sedí ze všeho nejvíc. Série „Rat God“ je jimi bezesporu inspirována a to je moc dobře. Pokud máte tento žánr rádi, je tento comics přesně pro vás. 🙂

Hodnocení: 100 % 

rg1b     RG1c

rg1d     rg1e

Příspěvek byl publikován v rubrice Recenze a jeho autorem je MdS. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *