Když se tihle dva perou, utíkejte!

by Tereza „Kadet“ Kadečková

Lobo versus Maska a další řežba (Crew, 2016)
John Arcudi, Alan Grant, Doug Mahnke, Keith Williams & Rafael Garrés

Lobo versus Maska u nás nevychází poprvé. Už je to ale nějaký ten pátek, kdy byla na pultech a od té doby se beznadějně vyprodala. Ten, kdo chtěl vidět tyhle dva psychopaty mlátit se hlava nehlava, musel buď vysolit těžké prachy na burze nebo somrovat u kamarádů. Tomu je ale konec. Crew vyslyšela nářek fanoušků a komiks Lobo versus Maska se vrátil, tentokrát navíc s přídavkem Lobo: Spoutaný.

pcs_1-1470086518

Lobo si užívá zaslouženou dovolenou. Nechce tak o lovení lidí ani slyšet. Jenomže i dovolená se dá zrušit, když vám slíbí takovou odměnu, že byste si do konce života žili jako prase v žitě. Na prachy Lobo slyší. Tak se vydává na jednu zapadlou planetku ve sluneční soustavě a tvrdě si to rozdá s týpkem, který zničil neskutečné množství světů.

Tím týpkem není nikdo jiný, než Maska. Takže teď máte dva nesmrtelné magory, kteří se snaží odkráglovat jeden druhého, hází u toho neskutečnou hromadu hlášek, regenerují všemi možnými způsoby a se vzájemným lámáním krků si to zamíří až do vesmíru.

pcs_1-1470086508

Co se dá říct víc? Vlastně nic moc. Lobo a Maska se tlučou. Lobo a Maska se tlučou víc. Lobo a Maska spolupracujou, ale v mezičase se tlučou. Lobo a Maska na konci přinesou docela dobré rozuzlení zápletky, ale stejně to všechno skončí na hromadě mrtvol. Hlášky i situační humor se za chvíli přejí, najdou se chvilky, kdy se člověk od srdce zasměje, ale vzhledem k tomu, jak autoři kupí jeden přehnaný nesmysl na druhý, je těch okamžiků opravdu málo.

pcs_1-1470086481

I proto je Lobo: Spoutaný na konci velmi osvěžující jednohubka. Lobo je odsouzen, zavřou ho do vězení a nebyl by to on, kdyby si dělal hlavu z něčeho, jako jsou pravidla. Jeho násilnosti se stupňují a vedení už neví, co s ním. Konečně tak přijde na řadu starý dobrý Lobo – sem tam nahodí nějakou pitominu, ale jelikož je jich jen pár, tak člověka opravdu pobaví a nezačnou ho nudit. Rozuzlení na konci je navíc opravdu perlička, která vám musí minimálně vyvolat úsměv na tváři.

Lobo versus Maska je chaos. Ve změti fórů a situací se najde spousta originálních pitomých nápadů, ale je jich příliš mnoho v příliš krátkém časovém úseku. Děj tu sice je, ale pod hromadou akce nikoho nezajímá. Naštěstí je tu Lobo: Spoutaný, aby zachránil den, ale v komiksu, který je především o řežbě Loba a Masky to už výslednému dojmu moc nepomůže.

pcs_1-1470086436

Příspěvek byl publikován v rubrice Recenze se štítky a jeho autorem je Kadet. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *