K zbláznění příčetná

by Tereza „Kadet“ Kadečková

Znovuzrození hrdinů DC: Sebevražedný oddíl #02: K zbláznění příčetná (BB/art 2018)
Rob Williams, Stephen Byrne, Giuseppe Camuncoli, Carlos D’Anda, Sean Galloway, Jim Lee, Francesco Mattina, Christian Ward

Amanda Wallerová si hraje na boha. Sebevražedný oddíl jí ze své poslední mise přivezl Černou sféru, ve které je zavřený generál Zod. Wallerová tuhle příležitost hodlá využít a naverbovat generála jako dalšího člena. Jenomže hraní si s mimozemskou technologií se jí vymstí. Černá sféra začne vysílat vlny měnící všechny v maniaky.

Druhý díl znovuzrozeného Sebevražedný oddílu nese podnázev K zbláznění příčetná. I když tu máme spoustu postav, protagonistkou je tentokrát Harley Quinn. Jak už napovídá název, sféra na ni má úplně jiné účinky, než na ostatní. Šáša se tak stává jednou z mála příčetných lidí v komplexu a musí zachránit den.

Nad Sebevražedným oddílem už jsem skoro zlomila hůl. První díl Rebirth série mě taky nepřesvědčil o jeho kvalitě. Proto mě K zbláznění příčetná mile překvapilo. Není to žádný zázrak vyprávění, ale je nejlepší Sebevražedný oddíl co u nás zatím vyšel.

Jeden důvod je budování děje. Dostáváme klišé zápletku o tom, jak všem hrábne a snaží se zabít navzájem. Jenom pár lidí se drží zbytků své příčetnosti. Příběh se soustředí na Harley Quinn, Amandu Wallerovou a Hack. Harley a Wallerová se snaží zastavit působení sféry a Hack slyší hlasy a chce se s nimi domluvit. Vyprávění se tak soustředí a neskáče všude možně.

Další důvod je Amanda Wallerová. Ta ženská je příšerná mrcha, ale strašně dobře se čte.

Problematika Černé sféry je vyřešena hodně rychle a potom, stejně jako v předchozí knize, přicházejí osobní složky. V nich se seznámíme s Hack, Killer Crocem, Enchantress a Killer Frost. Jde o běžné příběhy o vzniku záporáků, o jejich životě a jejich přesvědčení. Ničím nenadchnou, ani ničím neurazí. Každý z nich ale kreslí někdo jiný. Za zmínku stojí expresivní kresba Carlose D’Andy  nebo barevné hrátky Christiana Warda.

K zbláznění příčetná je slušné béčko. Má akci, hromadu mrtvol a pár rádoby srdceryvných flashbacků. I humor neurazí. Svým příběhem neudělá díru do světa, ale v porovnání s předchozími díly je to aspoň zábavné čtení. Druhý díl Sebevražedného oddílu mě tak přesvědčil, ať mu dám ještě šanci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *