Jedna pecka za druhou aneb edičák BB/artu pro rok 2015

by Kamil „MdS“ Bernášek

Jako vůbec první vám přinášíme oficiální potvrzený ediční plán nakladatelství BB/art pro rok 2015. Máme už sice červen, ale doteď vyšly BB/artu pouze dva comicsy, Sága a druhý omnibus Criminal. Upřímně řečeno, pokud by do konce roku už nic jiného nevyšlo, tak i tak by to bylo naprosto dostačující. Českému rozmazlenému comicsovému fanouškovi se tu vydává velké množství kvalitního comicsového čtiva, ale ve spoustě případů mi to přijde, jako to pověstné házení perel sviním. Být to na mně, nevydal bych nic, dokud by se neskoupili všechny vydané comicsy všech našich nakladatelství. Ale holt v BB/artu řekli: „Ne! Když comicsy, tak pro všechny!“.

Léto je krásná okurková sezóna, takže v klidu relaxujte a moc neutrácejte. Musíte totiž šetřit na období posledních čtyř měsíců, kdy to do vás BB/art nasype kadencí samopalu vzor 24, vy šmejdi. A na co, že se můžete těšit? Na deset novinek a dva dotisky. A vypadají následovně…

Září 2015

100 nábojů Vol. 10: Decayed (Brian Azzarello, Eduardo Risso, 192 stran) – Lono se stává hlavou celé zločinecké organizace. Poslední zbývající Minutemeni jsou aktivováni, aby na obou stranách krvavě ukončili svou soukromou válku. Desáté knižní pokračování úspěšné noirové série nám přinese několik důležitých rozuzlení.

100

Batman: Temný rytíř Vol. 3: Mad (John Layman, Jason Fabok, Andy Clarke, 176 stran) – Bruce Wayne se nám zamiloval a je připraven sdělit své tajemství ženě svých snů. Na scénu však vstupuje Mad Hatter a Gotham tak čelí jedné z nejhorších hrozeb ve své historii. Umírající občané, všudypřítomný strach a teror. Dokáže tohle Batman zastavit a najít konečně klid a mír v náručí své milované?

bata

Harley Quinn Vol. 1: Hot in the City (Amanda Conner, Jimmy Palmiotti, Chad Hardin, 208 stran) – Všichni jí milujeme, všichni jí chceme! Doktorka Harley Quinnová vstupuje na scénu pod taktovkou hvězdného scénáristického dua Amandy Connerové a Jimmyho Palmiottiho. V první knize potkává různé hrdiny i padouchy DC univerza a v každém zanechá skvělý dojem, alespoň v jejím pokřiveném slova smyslu.

har

Superman: Nespoutaný Vol. 2 (Scott Snyder, Jim Lee, 128 stran) – Teroristé organizace Ascension jsou drzejší a troufalejší s každým novým útokem, který provedou. Na některé věci je ale i Superman krátký, proto si na pomoc musí přizvat nejslavnějšího detektiva všech dob. Ale Sherlock Holmes to není, jasný pane.

sup

Říjen 2015 

Candide 2: Velký Inkvizitor (Karel Jerie, 64 stran) – Válečné bojiště prvního dílu zbavilo Candida mnoha iluzí. V druhé části trilogie se opětovně setká s profesorem Panglosem a dopije do dna šálek hořké reality. Nýdrlandské pěstírny ušlechtilého konopí stočí běh Candidova osudu na obchodní loď, která ovšem ztroskotá u pobřeží Port Ugalu. Pevnina hrdinovi nabídne mnohem záludnější nesnáze. Všudypřítomné blaho Velkého Inkvizitora, šibenice, revoluce a nevěstince se pokusí rozptýlit poslední kapky naděje. Je možné uprchnout? A pokud ano, pak kam a komu ještě možno věřit? Candidovi nečekaně pomohou dvě pozoruhodné ženy slečna Kunigunda a divoká Octobriana. Druhý díl barokní steampunk opery vycházející z Voltairova románu Candide v comicsovém provedení od vynikajícího Karla Jerieho.

can

Liga spravedlnosti Vol. 3: Throne of Atlantis (Geoff Johns, Ivan Reis, 192 stran) – Atlantida je zasažena zbloudilou raketou amerického námořnictva. Aquamanův bratr, Ocean Master, proto zaútočí s atlantskou armádou na východní pobřeží USA. Napadená města jako Boston, Gotham, Metropolis a několik dalších volají o pomoc. Liga spravedlnosti se snaží Aquamanovi pomoct získat zpět kontrolu nad Atlantidou a jejími obyvateli. Brzy však zjistí, že přecenili svoje síly. Geoff Johns píše Ligu spravedlnosti přesně tak, jak si jí přejeme vidět na filmovém plátně – akční, strhující a napínavou.

atl

Lex Luthor: Muž z oceli (Brian Azzarello, Lee Bermejo, 120 stran) – tvůrčí duo Azzarello/Bermejo nemusíme dlouze představovat. Ti dva nám v minulosti naservírovali Jokera tak, jako nikdo jiný před nimi. Tentokrát si vzali do parády Lexe Luthora, úhlavního nepřítele Supermana. Nečekejte žádnou běžnou superhrdinskou mlátičku, ale psychologické drama o člověku, který se jako jediný zamýšlí nad tím, co by se stalo, kdyby se jednoho dne Superman obrátil proti lidem. Více v naší recenzi zde.

lex

Batman: Detective Comics Vol. 4: The Wrath (Gregg Hurwitz, Ethan Van Sciver, 264 stran) – Čtvrté knižní pokračování úspěšné série v rámci New 52. Nejznámější detektiv na světě bude řešit záhadu „devítiset“ a utká se s dvěma novými nepřáteli, Tučňákem císařským a zabijákem, který si říká Wrath.

bat

Listopad 2015

The Joker: A Celebration of 75 Years (různí autoři, 384 stran) – výběr těch nejdůležitějších Jokerových příběhů za 75 let jeho éry. Kniha obsahuje následující sešity: BATMAN #1, 5, 25, 32, 85, 163, 251, 427, BATMAN #15 (THE NEW 52), DETECTIVE COMICS #64, 168, 180, 475, 476, 726, 741, 826, DETECTIVE COMICS #1 (THE NEW 52), WORLD’S FINEST COMICS #61, SUPERMAN #9, BATMAN: LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #66. Mezi autory těchto příběhů patří takové legendy jako Bill Finger, Bob Kane, Dick Sprang, Denny O´Neil, Neil Adams, Terry Austin a další.

jok

Wonder Woman Vol. 1: Blood (Brian Azzarello, Cliff Chiang, Tony Akins, 168 stran) – Královna Amazonek, Hippolyta, skrývala před svou dcerou jedno velké tajemství. Pokud by se Diana aka Wonder Woman dozvěděla, kdo je její otec, život by se jí zhroutil jako domeček z karet. Jediný, kdo má zájem na jeho odhalení je Héra a její krvelačná dcera Strife. Scénárista Brian Azzarello ukázal klasickou postavu DC univerza v novém světle a zábavněji, než kdy předtím.

ww

Dotisk

V jako Vendeta (Alan Moore, David Lloyd, 286 stran) – klasické dílo Alana Moora o ztrátě svobody a identity v totalitní společnosti, kde vládne zoufalství, beznaděj a tyranie. Vychází po 10 letech od prvního českého vydání se zcela novou obálkou.

v jako

Z pekla (Alan Moore, Eddie Campbell, 576 stran) – velkolepý comics nadstandardního formátu. Příběh Jacka Rozparovače tak, jak si ho ve své historické fikci představuje comicsový mág Alan Moore. Vychází po 12 letech od prvního českého vydání se zcela novou obálkou.

z pekla

Poznámka: Pořadí vydání titulů se může změnit. Názvy a podnázvy knih ještě nejsou ve finální podobě, proto je uvádíme zcela nebo částečně v originále. České verze obálek ještě nejsou hotové, proto používáme obálky originálních vydání.

Příspěvek byl publikován v rubrice Článek a jeho autorem je MdS. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „Jedna pecka za druhou aneb edičák BB/artu pro rok 2015

 1. Z pohledu prostého čtenáře, který vůbec nerozumí tomu, jak se vydávají knihy (a nezajímá mě to), mám s BBartem ten problém, že mu prostě nedůvěřuju, že bude pokračovat s vydáváním série, kterou si začnu kupovat. Ať sebevědomě vydávají raději méně sérií, ale kompletně, než aby toho rozjeli milion a pak dovydali půlku, podle toho, co se chytne… nestojím o to mít doma třicet prvních dílů sérií. Chci mít tři kompletní série. Když to zvládá Crew proč ne BBart?

  • Asi to je dotaz spíše přímo na BBart, zkus napsat jim.
   Na druhou stranu pokud použijeme selský rozum, tak je asi nesmysl vydávat sérii, která se u nás prodává v řádu desítek/pár stovek kusů, když je třeba prodat 1000ks od každého dílu, aby se titul vůbec zaplatil.
   Každé nakladatelství má několik titulů, které nedovydali: Comics Centrum, Crew, BBart, Albatros. A to nejmenuji ty, kteří díky tomu zkrachovali a série po nich nikdo nepřevzal.
   Nekupovat rozhodně není řešení. Právě ono pověstné „čekám až to bude komplet“, často rozhoduje o tom, že titul je neúspěšný v době vydání, proto další díly nebudou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *