Jedna kapitola v životě Deadpoola se uzavírá

by Tereza „Kadet“ Kadečková

Deadpool: Deadpool versus S.H.I.E.L.D. (Crew, 2017)
Brian Posehn, Gerry Dugan, Scott Koblish

Po tom, co se stalo v Severní Koreji je Wade psychicky na dně. Smrt dcery ho zničila a on se od sebe snaží odstrčit všechny, kdo se mu snaží pomoct. Hlavně agentku Prestonovou, jejíhož ducha má ještě pořád v sobě a ona ne a ne zmlknout. Snaží se mu dávat naději, jenomže naděje pro Wadea už neexistuje.

A proč tedy Deadpol versus S.H.I.E.L.D.? Agent Gorman vypíše na Deadpoola odměnu deset milionů a Deadpool si to nenechá líbit. S agentkou Prestonovou a dalšími věrnými  agenty hodlá udělat přítrž Gormanově zkorumpované práci a to i když bude muset projít přes takové maníky jako je Crossbones. A někde úplně na konci jeho to do listu ještě pořád chce Prestonovou dostat ze své hlavy.

Hodný, zlý a ošklivý byl temný komiks, na který čtenář potřeboval skoro antidepresiva. Deadpool versus S.H.I.E.L.D. má už jen slaboučkou odezvu téhle deprese, která se projevuje hlavně ve Wadovi, jeho myšlení a tím, jaké obrátky nabírá jeho agresivní chování. Ano, agrese, mlácení, zabíjení a pitomých hlášek si tu užijete až až, protože jak jinak by se ukecaný žoldák mohl vyrovnávat s vlastním stresem?

Jenomže dost možná i proto se tomu člověk těžko zasměje. Ač se Deadpool snaží být dál vtipný, odraz toho všeho z humoru dělá jen zoufalé volání o pomoc. Jistě, je tu pár dobrých vtipů a referencí, u kterých se čtenář pobaví, ale jestli chtěl číst o hromadě vtipného násilí, tak ho Deadpool versus S.H.I.E.L.D. asi zklame. Pod vší legrační pozlátkou je totiž pořád hodně vážný.

To už ale k Deadpoolovi patří a po téhle knize depresivní jízda končí. Po Deadpool versus S.H.I.E.L.D. následuje Drákulova výzva, a protože ji všichni máte už v knihovničce, tak víte, že tam se humor vrací ve velkém a takhle se aspoň dozvíte, co dělá Deadpool v Evropě.

Deadpool versus S.H.I.E.L.D. je krvavá mlátička. Ukecaný žoldák toho zase nažvaní spoustu a pořád oplývá vtipem. Pořád stojí za čtení, ale na konci knihy budete mít radost, že ta nejhlubší depka je už za vámi. Obzvlášť, když víte, že dál se budou kosit upíři.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Recenze se štítky , a jeho autorem je Kadet. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *