Je to tady – Goon dva v jednom

by Erik Kriššák

Rok sa s rokom zišiel a máme tu opäť obľúbenú hru Comics Centra – vy sa tvárte, že vám záleží na kvalitných komiksoch a oni sa budú tváriť, že vám ich vydajú. V edíci „na přání“ je aktuálne v ponuke ôsma a deviata kniha mimoriadnej komiksovej nakladačky s úderným názvom – Goon.

Budem sa opakovať, Goon nám tu už pár rôčkov vychádza. Kvalitatívne dosiahol všetky méty, ktoré horolezec na našej planéte nájde (Ču-mu-lang-ma), nuž mu iné neostáva, len sa nechať vystreliť autom do vesmíru.  Tvorcom sympatického vymáhača dlhov pre imaginárneho mafiána (áno, Goon je krstné meno) je Eric Powell. Okamžite si zadajte do Googlu slovo kvalita a komiks a zistíte, nakoľko sa tento rozšírený usmerňovač informácií dokáže mýliť. Pretože Powell je zárukou tej najosobitejšej kresby. A vôbec nie je zlý pisateľ. Tak čo? Vyšiel vám v prvých desiatich výsledkoch prieskumu? Nie? Aspoň viete, že nemáte veriť Googlu ale mne.

Goon 8: Dost prokletí pro všecky

Anotácia sľubuje priam márvelácko-dísíčkovský zvrat hodný návratu oživených mŕtvol:

„Tentokrát čeká Goona obtížné rozhodnutí. Konečně se dozvídá pravdu o městě na okraji Koňožroutského lesa a zjišťuje, že ho musí buď navždy opustit, anebo začít válku. Jeho nepřátelé skrytí za temnou postavou, o které se Goon domníval, že se jí už kdysi dávno zbavil, se zatím šikují… 

LABRAZIO JE ZPÁTKY! “

Goon 9: Pohroma jménem svědomí

Temnota na vzostupe a do toho štipka tragickej lásky, čo viac si priať? Čo? To naznačí anotácia:

„Všichni jsou seřazeni na bitevním poli, a to včetně démonického pana Trnky – zdá se, že bývalý mafiánský boss Labrazio není jediný, kdo vstal z mrtvých. A na Lonely Street se vrací další známá postava. Goon se opět setká se svou životní láskou, která mu přichází sdělit velké tajemství.

Ale všechna osobní dramata musí ustoupit před velkým finále, k němuž Goonův příběh po celou dobu směřoval…“

Obe knihy sa dajú objednať do 4. 3. 2018 na stránkach Comics Centra so špeciálnou uvádzacou cenou 399,- KČ (resp. 14,99 €). Ak si konkrétny titul predobjedná minimálne 500 záujemcov, vyjde 10. 4. 2017 a máte čas do 24. 4. 2017 na jeho zaplatenie a vyzdvihnutie. Z uvedeného vyplýva, že platba dopredu nie je nutná. Tak do toho, objednávajte, nebudete ľutovať!

Příspěvek byl publikován v rubrice Článek se štítky , a jeho autorem je Erik. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *